Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Zapraszamy do wspólnego uczczenia Święta Konstytucji

Prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig i przewodniczący Rady Miasta, Leszek Golik zapraszają do wspólnego świętowania 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

 

 

 

 

 

 
Uroczystości rozpoczną się o godzinie 9.30 Mszą św. za Ojczyznę w Bazylice Mniejszej w Skarżysku-Kamiennej. Dalsza część odbędzie się o godzinie 11.00 przy pomniku „Bojownikom o Niepodległość” na Skwerze Solidarności. Po wystąpieniu prezydenta miasta, młodzież ze skarżyskiego Gimnazjum nr 2 zaprezentuje krótki program artystyczny, następnie delegacje złożą wiązanki pod pomnikiem.
 
Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.
 
W tym roku Święto Konstytucji uczcimy w Skarżysku-Kamiennej w jeszcze jeden sposób – po raz pierwszy w naszym mieście odbędzie się Bieg Konstytucji. Więcej na ten temat można przeczywać w artykule dostępnym TUTAJ.
 
- Przed nami wielkie sportowe wydarzenie, do udziału w którym już zapisało się niemal 200 biegaczy z całego kraju. Serdecznie zapraszam zarówno do udziału, jak i kibicowania biegaczom. Mamy też propozycję dla osób, które nie chcą mierzyć się z 15-kilometrowym dystansem – proponujemy udział w rekreacyjnym marszobiegu na dystansie 1791 m – zachęca prezydent miasta, Konrad Krönig. - Jestem przekonany, że I Bieg Konstytucji w Skarżysku-Kamiennej nie tylko uczci 226. rocznicę uchwalenia konstytucji, ale również przyczyni się do promocji naszego miasta. Serdecznie Państwa zapraszam zarówno na Bieg Konstytucji, jak dopołudniowe oficjalne uroczystości 3-majowe – dodaje.

 

bip

um

um

mbti um

 

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.