Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Dzieje papieru i papiernictwa w skarżyskim Muzeum Orła Białego

 21 kwietnia o godzinie 16.00 w Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej odbędzie się wernisaż wystawy „Dzieje papieru i papiernictwa” (wystawa ze zbiorów Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju). Wystawę będzie można oglądać do 20 sierpnia. Serdecznie zapraszamy.
 

 

 

 Ekspozycja Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju popularyzuje wiedzę o historii papieru, jak również o technice jego produkcji. Prezentowane na ponad 40 planszach teksty i bogaty materiał ilustracyjny przybliżają tematy związane z dziejami papiernictwa począwszy od wynalezienia papieru w Chinach w 105 r. n.e., po schyłek XX wieku. Wystawę wzbogaca zrekonstruowany warsztat czerpania papieru, arkusze z cieniowanymi filigranami, aparatura używana w procesie produkcji papieru, próbki wyrobów papierniczych i wiele innych. Wraz z wystawą prezentowany jest folder, w którym autorzy zawarli najważniejsze informacje dotyczące rozwoju produkcji papieru.
 
Ekspozycji towarzyszą wyjątkowe warsztaty czerpania papieru - technika wyrobu papieru wywodzącą się jeszcze z czasów średniowiecza. Każdy z odwiedzających będzie miał szansę wyprodukować własnoręcznie kartkę papieru.
 
Wystawa czynna będzie od 21 kwietnia do 20 sierpnia 2017 roku (7 dni w tygodniu). Muzeum Orła Białego serdecznie zaprasza grupy zorganizowane i osoby prywatne do rezerwacji terminów pod numerem: 41 25 20 231.

 

 

bip

um

um

mbti um

 

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.