Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

X Festiwal Piosenki o Zdrowiu pod patronatem prezydenta miasta (VIDEO)

Jak co roku w Miejskim Centrum Kultury, w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Skarżysku we współpracy z Miejskim Centrum Kultury i Urzędem Miasta zorganizował dla dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych  X Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął m.in. prezydent Skarżyska, Konrad Kronig.

 

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i ich opiekunów tematyką zdrowia oraz aktywizowanie środowisk przedszkolnych i szkolnych w zakresie działań prozdrowotnych. Tematyka przygotowanych utworów dotyczyła szeroko rozumianego zdrowia, obejmowała zagadnienia związane z dbałością o zdrowie i nawiązywała do aktualnego Hasła Roku 2017 poświęconego depresji.

Rywalizacja konkursowa odbyła się w dwóch kategoriach: przedszkola i szkoły podstawowe.

Wszystkie występy były wspaniale przygotowane i dopracowane zarówno pod względem walorów artystycznych jak i edukacyjnych. Podczas dobrej zabawy dzieci promowały zdrowy styl życia.

Komisja konkursowa w składzie: Katarzyna Michnowska-Małek (dyrektor MCK), Barbara Lipnicka ( pracownik Polskiego Czerwonego Krzyża w Skarżysku) i Ewa Noworycka (pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Skarżysku)
uznała, że wszystkie utwory były wykonane na równym, bardzo wysokim poziomie, a opiekunowie zespołów włożyli ogromny trud w przygotowanie dzieci do występów.

Po burzliwych naradach jury postanowiło przyznać

- w kategorii przedszkoli:

I miejsce dla Przedszkola Samorządowego w Skarżysku Kościelnym, które zaprezentowało utwór pt. „Przepis na zdrowie”. W występie udział wzięły Róża Kocia, Maja Mąkosa, Magdalena Markiewicz oraz Wiktoria Pacek. Opiekunem grupy była Pani Magdalena Kolasa.
Wszystkie pozostałe przedszkola otrzymały wyróżnienie.

- w kategorii szkół podstawowych:

I miejsce zajęły uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Skarżysku-Kamiennej tj. Patrycja Zięba, Oliwia Niewczas, Julia Zięba, Julia Kamińska i Oliwia Jarosz, który zaśpiewały utwór pt. „To czas”. Opiekunem grupy była Pani Ewa Kopeć.
Pozostałe szkoły podstawowe otrzymały wyróżnienie.

Wszyscy uczestnicy Festiwalu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez gminę Skarżysko.

Organizatorzy dziękują wszystkim wykonawcom i gratulują laureatom. Dziękują również sponsorowi nagród oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji konkursu.

 

bip

um

um

mbti um

 

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.