Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Z kamerą na zajęciach Uniwersytetu III Wieku (VIDEO)

W lutym bieżącego roku rozpoczął się II semestr zajęć dla studentów Uniwersytetu III Wieku. Na zajęcia regularnie uczęszcza około 250 osób. Studenci mogą brać udział w zajęciach: języka angielskiego, języka niemieckiego, informatyki, języka włoskiego, gimnastyki, Pilates, aerobiku, zorganizowane są również wyjazdy na basen w Starachowicach. Wczoraj towarzyszyliśmy studentom podczas zajęć z języka angielskiego.

 

- Studenci pilnie się uczą, przykładają się, czynią duże postępy i chcą poznać język obcy – mówi prowadząca zajęcia Karolina Majewska.

Zainteresowanie Uniwersytetem III Wieku nie maleje od lat. Inicjatywę wspiera prezydent Skarżyska, Konrad Kronig i dyrekcja MCK w Skarżysku.

 - Uniwersytet III Wieku jest bardzo ważną instytucją na mapie naszego miasta. Ja deklaruję dla Państwa dalsze wsparcie, możecie Państwo być spokojni. Jestem bardzo za uniwersytetem. Bardzo Państwa szanuję, szanuję zwłaszcza tą aktywność jaka jest z Państwa strony - mówi prezydent Skarżyska, Konrad Kronig.

- Miejskie Centrum Kultury wspiera tą inicjatywę. Studenci zawsze mogą liczyć na nasze wsparcie. Zależy mi , by Miejskie Centrum Kultury było dla seniorów nie tylko miejscem do nauki ale również integracji - mówi dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, Katarzyna Michnowska - Małek.

Działania uniwersytetu koordynuje obecnie Magdalena Jakubiak.

Uniwersytet III Wieku działa w Skarżysku od 2008 roku i jest najlepszym dowodem na to, że na naukę nigdy nie jest za późno, a najlepszym na to przykładem są właśnie studenci skarżyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

bip

um

um

mbti um

 

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.