Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Tereny wokół SIT zapełniają się firmami

Na terenach wokół Skarżyskiego Inkubatora Technologicznego pojawia się coraz więcej firm. Część z nich postanowiło rozwinąć swoją działalność w naszym mieście po okresie inkubacji w SIT, ale pojawiają się też zewnętrzni inwestorzy. Kupują hale i działki.

 

 

 

 

 

Tereny dotychczas zarośnięte krzakami czy opuszczone hale nabierają dzisiaj nowego kształtu. Firmy, które po okresie działalności w Skarżyskim Inkubatorze Technologicznym postanowiły dalej rozwijać się już poza SIT, kupują od miasta działki, na których budują swoje siedziby i prowadzą działalność, dając jednocześnie zatrudnienie. Na terenach wokół SIT pojawiają się też nowi zewnętrzni inwestorzy, zachęceni ofertą naszego miasta.
 
- Nowe miejsca pracy na tym terenie już stały się faktem, a przed nami kolejne – podkreśla K. Krönig, prezydent miasta, który od początku duży nacisk kładzie na przyciąganie do miasta inwestorów.
 
Również sam Inkubator Technologiczny tętni życiem. Działalność prowadzi tam kilka firm, które zajmują obecnie większość hal. Kolejne firmy przygotowują się do rozpoczęcia działalności w ramach SIT. Jak zapewnia Ewelina Kaczorowska, dyrektor Centrum Obsługi Inwestora – które zarządza Inkubatorem – odbywa się tam stała rotacja. Jedne firmy opuszczają hale, w ich miejsce pojawiają się kolejni lokatorzy.
 
Więcej informacji na temat atrakcyjnej dla przedsiębiorców oferty SIT znaleźć można na stronie internetowej www.sit.skarzysko.pl oraz w Centrum Obsługi Inwestora w Skarżyska-Kamiennej (ul. Legionów 122 D, pok. 116, tel. 41 253 40 10).

 

bip

um

um

mbti um

 

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.