Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Jak zorganizować ślub w plenerze?

Co zrobić, by ślub cywilny zapadł na długo w pamięci Młodej Pary i jej gości? Można zorganizować go w wyjątkowym miejscu. Śluby w plenerze są możliwe. Również w Skarżysku na takie rozwiązanie już zdecydowało się kilka par.
 
Para przygotowująca się do śluby cywilnego i marząca o zorganizowaniu ceremonii poza salą Urzędu Stanu Cywilnego, powinna zgłosić taki zamiar w USC. Przepisy mówią, iż ślub odbywający się poza murami USC, powinien zostać zawarty w miejscu, które gwarantuje bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom oraz nie zakłóca powagi i dostojności ceremonii. Miejsce powinno być odpowiednio przygotowane oraz zadaszone. Urząd Stanu Cywilnego ma prawo odmówić udzielenia ślubu cywilnego we wskazanym miejscu, jeżeli miejsce wybrane przez parę nie spełnia wymogów. Przyszła Młoda Para musi również wnieść opłatę za ślub cywilny w plenerze – wynosi ona 1.000 zł.
 
W Skarżysku na ślub w plenerze dotychczas zdecydowało się kilka par. Wiosna i zbliżające się lato to doskonały czas na organizację ślubu cywilnego w wymarzonym miejscu – wszystkie zainteresowane pary zachęcamy do kontaktu ze skarżyskim Urzędem Stanu Cywilnego, by dopytać o szczegóły (USC, I piętro Urzędu Miasta Skarżyska-Kamiennej, pok. 126, tel. 41 25 20 143 i 144).

 

bip

um

um

mbti um

 

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.