Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Kolejny krok do rozpoczęcia inwestycji na Bernatce

Na Bernatce ruszyły dzisiaj (14 lutego) przygotowania pod budowę parku edukacyjnego. Rozpoczęły się prace porządkowe. - Cieszy mnie, że prace nad tą inwestycją nabierają kształtu – podkreśla prezydent miasta, Konrad Krönig.

 

 

 

 

Na terenie, na którym w niedalekiej przyszłości Fundacja Rozwoju i Promocji Polski Wschodniej ma wybudować park tematyczno-edukacyjny, rozpoczęło się porządkowanie. Pracami zajmuje się lokalna firma.
- To już trzeci lokalny przedsiębiorca, z którego usług korzysta pozyskany przeze mnie inwestor zewnętrzny, co bardzo mnie cieszy – podkreśla prezydent Skarżyska, Konrad Krönig.
 
Według zapewnień inwestora, wizualizacje parku i jego motyw przewodni - dotychczas owiane tajemnicą – zostaną przedstawione w czasie II Międzynarodowego Forum Inwestycyjnego, które odbędzie się w Skarżysku-Kamiennej we wrześniu tego roku.
- Jako samorząd już intensywnie przygotowujemy się do II Forum. Mamy deklarację obecności na tym wydarzeniu przedstawicieli różnych państw, między innymi Francji, Belgii, prawdopodobnie będą goście także ze Stanów Zjednoczonych, a więc wydźwięk jeżeli chodzi o tę inwestycję również będzie miał charakter międzynarodowy – podkreśla prezydent.
 
Zdaniem prezydenta miasta, zaprezentowanie szczegółów tej znaczącej dla miasta i regionu inwestycji w kręgach międzynarodowych, przyczyni się także do promocji Skarżyska-Kamiennej.
- Chciałbym jednocześnie przypomnieć mieszkańcom miasta, że sam zalew Bernatka oraz teren towarzyszący nadal są własnością miasta i gdy inwestor otrzyma już pozwolenie na budowę i rozpocznie swoją inwestycję, przed naszym samorządem stanie kolejne wyzwanie – mówi prezydent Konrad Krönig wyjaśniając, iż będzie trzeba skupić się na zorganizowaniu środków na nakłady inwestycje na sam zalew i infrastrukturę na tym terenie.
 

 

bip

um

um

mbti um

 

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.