Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

"Zdobywać marzenia" - kawiarnia literacka w MCK (VIDEO)

W piątek, 3 lutego w Miejskim Centrum Kultury odbyła się pierwsza w tym roku Kawiarnia Literacka, tym razem spotkanie odbyło się pod hasłem "Zdobywać marzenia", gościem specjalnym był Zbigniew Ścisłowicz, podróżnik, poeta, członek Grupy Literackiej “Wiklina”, który opowiadał o swojej wyprawie na Kilimandżaro.

 

 

 

Zbigniew Ścisłowicz urodził się w 1963 roku w Skarżysku, z zawodu jest elektrykiem, prowadzi ze wspólnikiem firmę elektryczną. Od kilkunastu lat jest członkiem Grupy Literackiej "Wilkina". Zbyszek Ścisłowicz mówi o sobie, ze jest niepoprawnym romantykiem, miłującym życie, ceniącym przyjaźń o dobrą muzykę. Jego wielką pasją jest podróżowanie, z grupą przyjaciół, od kilku lat, zwiedza europejskie stolice, podróżując autokarem lub samolotem. W ten sposób zwiedzili już 15. europejskich stolic. Spotkanie było bardzo interesujące, Zbigniew Ścisłowicz opowiadał o swojej wyprawie i wejściu na najwyższą górę Afryki - Kilimandżaro. Przy afrykańskich rytmach można było obejrzeć filmy i zdjęcia z tej niezwykłej przygody. Podczas spotkania można było wysłuchać wierszy jakie przygotowali z tej okazji członkowie Grupy Literackiej “Wiklina” specjalnie dla swojego kolegi.

Tradycją Kawiarni Literackiej jest konkurs jednego wiersza, tym razem tematem przewodnim były góry, wygrał wiersz pt" Rysopis górskiej miłości" autorstwa Agnieszki Zięby Dąbrowskiej ze Starachowic. Opowieści podróżnika przeplatane były wątkami muzycznymi, gościnnie zagrali Sławomir Bogusiewicz i Mikołaj Janowski oraz recytacje wierszy.

 

 

bip

um

um

mbti um

 

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.