Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Świąteczne paczki dla dzieci w MCK (VIDEO)

Kilkaset osób – dzieci, rodzice i goście spotkali się już po raz drugi w Miejskim Centrum Kultury za sprawą wydarzenia z udziałem rodzin z terenu Skarżyska. Najważniejszym punktem sobotniego spotkania było wręczenie paczek dla 200 dzieci z terenu powiatu skarżyskiego.

 

 

 

Głównym organizatorem wydarzenia jest fundacja Czynów Niezwykłych „Rzeka Życia”, ale w jej działaniach wsparły ją również władze miasta, dyrekcja Miejskiego Centrmu Kultury, radna powiatowa Danuta Banaczek, radna z gminy Bliżyn Monika Sokołowska i fundacja „Jednym Śladem”. Dzieci otrzymały paczki, ale mogły również obejrzeć przedstawienie „Dziewczynka z zapałkami” w reżyserii Ewy Glonek. Na scenie zaprezentowali się podopieczni fundacji Czynów Niezwykłych – dzieci z Domu Dziecka w Pęcherzach.

 

Fundacja działa od września 2015 roku, choć już wcześniej działała na zasadzie wolontariatu. Celem jej działalności jest pomoc podopiecznym Domów Pomocy Społecznej, szpitalnych oddziałów onkologicznych i Domów Dziecka. Paczki do dzieci trafiły z Niemiec dzięki ogólnoświatowej Fundacji „Gwiazdkowa Niespodzianka”.

 

 

bip

um

um

mbti um

 

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.