Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Skarżyski Program Seniora - pierwsze propozycje dla osób powyżej 60 roku życia

Przypominamy, że wraz z nowym rokiem ruszył Skarżyski Program Seniora. Osoby, które ukończyły 60 rok życia, mogą korzystać z katalogu ulg i preferencyjnych stawek proponowanych przez partnerów. Zapraszamy kolejne instytucje i przedsiębiorców do włączenia się w program, a skarżyskich seniorów zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.
 

 

Skarżyski Program Seniora to element polityki społecznej realizowanej przez Urząd Miasta. Jak podkreśla prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig program to ukłon w stronę starszych mieszkańców miasta, ułatwienie im codziennego funkcjonowania, ale też zachęta do korzystania z bogatej oferty, np. kulturalnej. W Skarżysku-Kamiennej mieszka około 14.000 osób powyżej 60 roku życia i to właśnie do nich adresowana jest ta propozycja.
 
Każda osoba, która ukończyła 60 lat, za okazaniem dokumentu potwierdzającego wiek, może korzystać z katalogu ulg, proponowanych przez partnerów. Na obecną chwilę do Skarżyskiego Programu Seniora zgłosili się następujący partnerzy:
 
 
Partner
Rodzaj ulgi
Miejsce stosowania ulgi
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna z siedzibą
w Skarżysku-Kamiennej
ul. Towarowa 20
Książka na telefon”
ul. Towarowej 20
ul. Sezamkowej 23
Centrum Integracji Społecznej
z siedzibą
w Skarżysku-Kamiennej
ul. B. Prusa 3a
15% ulgi liczonej od ceny wynikającej
z cennika (usługi gastronomicznej i krawieckiej) lub od ceny określonej w ofercie (usługi remontowe, budowlane i ogrodniczo-porządkowe)
- gastronomiczne,

 

- ogrodniczo-porządkowe,

 

- krawieckie,

 

- remontowo-budowlane.
 
ul. B. Prusa 3a
Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa z siedzibą
w Skarżysku-Kamiennej
ul. Słowackiego 25
  • zakupu biletu do kina - 12 zł/os. we wszystkie dni tygodnia oprócz środy wg. repertuaru na stronach MCK mck.skarzysko.pl/kino
  • 30% ulgi od stałej ceny na zakup biletu na koncerty, wydarzenia, eventy itp., którego organizatorem jest MCK wg. terminarzu wydarzeń mck.skarzysko.pl
  • zniżka indywidualna na zakup biletów w przypadku koncertów, wydarzeń, eventów, których organizatorem jest podmiot zewnętrzny tzn. wynajmujący od MCK salę
 
ul. Słowackiego 25
Muzeum im. Orła Białego
z siedzibą w Skarżysku-Kamiennej ul. Słoneczna 90
zakup biletu na wystawę stałą - 1 zł/os. w dni otwarcia Muzeum
ul. Słoneczna 90
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji z siedzibą
w Skarżysku-Kamiennej
ul. Sienkiewicza 34
zakup biletu wstępu bilet normalny 7 zł senior 5 zł; bilet ulgowy 5 zł senior 4 zł na:
  • Krytą Pływalnię
  • Lodowisko
 
 
ul. Spółdzielcza 19 ul. Konarskiego 34.
 
Centrum Sportu i Rekreacji – Kombinat Formy z siedzibą
w Skarżysku-Kamiennej
ul. Rejowska 99
50% ulgi na usługę: kręgielnia 7 dni w tygodniu.
ul. Rejowskiej 99
 
Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej zaprasza lokalnych przedsiębiorców, właścicieli firm, sklepów, lekarzy, stomatologów itp. do włączania się do Skarżyskiego Programu Seniora w charakterze partnera poprzez udzielenie bonifikaty na zakup towarów bądź usługi w swoich placówkach. Partnerzy programu sami ustalają rabaty cenowe dla uczestników programu.
 
- Liczymy na współpracę z jednostkami gminnymi i podmiotami komercyjnymi, dzięki czemu katalog ulg i preferencji będzie na tyle urozmaicony, że pozwoli skarżyskim seniorom na częstsze korzystanie z oferty kulturalnej, sportowej, zdrowotnej oraz na aktywność w różnych aspektach życia – podkreśla prezydent miasta, Konrad Krönig.
 
Szczegółowe informacje na temat Skarżyskiego Programu Seniora dostępne są pod numerem telefonu: 41 25 20 118, 41 25 20 154 lub w siedzibie Urzędu Miasta – w Referacie Zdrowia, pok. 9 (parter). Więcej szczegółów znaleźć można także TUTAJ.

 

bip

um

um

mbti um

 

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.