Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Bezpłatne szkolenie z PIT

Nowy Rok przyniósł wiele zmian dla mikro, małych i średnich firm. Obszerne zmiany w prawie podatkowym wymusiły na przedsiębiorcach szybkie dostosowanie do obowiązującego prawa. Żadna firma nie może funkcjonować bez rzetelnej znajomości obowiązujących przepisów. Przedsiębiorcy mieli mało czasu na wdrożenie wszystkich zamian. Tym, którzy potrzebują aktualnej wiedzy z zakresu prawa podatkowego, przydadzą się szkolenia Akademii PARP dotyczące zmian w "Podatku Vat 2011" 

 

Na początku stycznia na portalu www.akademiaparp.gov.pl pojawiło się zaktualizowane szkolenie - Podatek VAT 2011". Zapewnia kompleksową wiedzę, zgodnie ze stanem prawnym obowiązującym od 2011 roku. Na portalu równolegle znajdują się dwa szkolenia - „Podatek VAT 2010", dla tych, których interesuje stan prawny obowiązujący do końca zeszłego roku i „Podatek VAT 2011".


- „Podatek PIT" to najnowsze szkolenie w Akademii PARP. Składa się z 10 modułów, podzielonych na kilkunastominutowe lekcje. Zostało opracowane z uwzględnieniem tegorocznych nowelizacji w prawie. Przedsiębiorcy i pracownicy, którzy poszukują aktualnej wiedzy na temat podatków, mogą zarejestrować się na portalu i od razu skorzystać z bezpłatnych szkoleń - mówi Aneta Grzyb-Hejduk.


W szkoleniu poznamy podstawowe pojęcia z zakresu podatku PIT. Dowiemy się, jakie ulgi i odliczenia nam przysługują. Poznamy charakter dochodów ze stosunku pracy, umów zlecenia i o dzieło oraz praw autorskich. A także zasady amortyzacji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych. W obecnie udostępnionej części szkolenia znajdziemy też moduł dotyczący sprzedaży i korzystania z majątku. Szczególnie przydatny osobom, które w ubiegłym roku uzyskały dochód z tytułu sprzedaży nieruchomości, najmu lub dzierżawy.

 

Bezpłatne szkolenia Akademii PARP

podzielone są na pięć zakresów tematycznych:

finansowo-prawny,

zarządzanie strategiczne i operacyjne,

umiejętności menadżerskie i osobiste,

marketing i sprzedaż

oraz wiedza ogólna i otoczenie biznesu.

 

Szkolenia podatkowe można znaleźć w sekcji podatkowo-prawnej. Wszyscy przedsiębiorcy i pracownicy sektora MSP oraz osoby planujące rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej mogą podjąć bezpłatną naukę na portalu www.akademiaparp.gov.pl

Więcej informacji:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Infolinia 801 444 MSP (czyli 801 444 677) 

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.