Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Podsumowanie sportu młodzieżowego za 2010 rok

herb.jpgMinisterstwo Sportu i Turystyki dokonało podsumowania wyników współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. Gmina Skarżysko-Kamienna awansowała w województwie świętokrzyskim zajmując  III miejsce  na 14 powiatów.

Corocznie, przy współpracy z Polską Federacją Sportu, opracowywany jest ranking wskazujący, które kluby dysponują wyjątkowo uzdolnionymi zawodnikami oraz świadczący  o stopniu upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży na danym terenie. W roku 2010 w naszym rejonie odnieśliśmy sukcesy i porażki. W klasyfikacji ogólnopolskiej powiat skarżyski zajął 132 miejsce (na 362 powiaty), notując tym samym spadek w klasyfikacji o 17 pozycji. Jednak sama gmina Skarżysko- Kamienna awansowała w województwie świętokrzyskim  o jedną pozycję, zajmując  III miejsce  na 14  powiatów. Przed nami są tylko  miasto Kielce i powiat ostrowiecki.Na 862 gminy, nasze miasto zajęło w 2010 r. miejsce 240. Na łączną liczbę 91,33 punktów złożyły się wyniki następujących skarżyskich klubów:

STS Skarżysko-Kamienna - 78,33 pkt

MKS Gala Skarżysko - 9 -pkt

UKS Relaks - 3 pkt

MKS Granat Skarżysko - 1 pkt

 

- Bardzo nas cieszy awans o trzy punkty żeńskiego klubu GALA  oraz włączenie się do punktacji ogólnopolskiej Uczniowskiego Klubu Relaks.Wszystkim sportowcom, trenerom, działaczom którzy przyczynili się do dobrych wyników skarżyskiego sportu serdecznie dziękuję i życzę dalszych sukcesów - mówi Prezydent  Miasta  Roman Wojcieszek.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.