Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Dzień Dawcy dla Kuby i innych

DKMS2 [640x457].jpgDnia 8 stycznia 2011 r. w sali fitness Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej Fundacja DKMS Polska wraz z rodziną Kuby Pastuszki i przyjaciółmi zorganizuje Dzień Dawcy Szpiku dla Kuby i Innych. Akcję patronatem honorowym objęli: Jego Eminencja Biskup Radomski - Henryk Tomasik, Prezydent Miasta Skarżyska Kamiennej Roman Wojcieszek oraz Starosta Skarżyski Michał Jędrys.

 

 

Jakub Pastuszka to zapalony siatkarz. Wychowanek skarżyskiego STS i zdobywca złotego medalu Mistrzostw Polski z drużyną Czarnych Radom. Ostatnio gra mecz najważniejszy w swojej karierze albowiem zmaga się z białaczką. Mecz o życie. Jedyna szansą na powrót do zdrowia jest przeszczepienia szpiku. I Ty możesz uratować życie Kubie i Innym chorym na białaczkę pacjentom.


Dnia 8 stycznia 2011 r. w Sali fitness Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej Fundacja DKMS Polska wraz z rodziną Kuby i przyjaciółmi zorganizuje Dzień Dawcy Szpiku dla Kuby i Innych. Akcję patronatem honorowym objęli: Jego Eminencja Biskup Radomski, Prezydent Miasta oraz Starosta Skarżyski.


Organizatorzy akcji wierzą, że informacja o możliwości rejestracji jako potencjalny dawca i ratowaniu życia, dotrze do mieszkańców Skarżyska i okolic i poruszy głęboko ich serca.

 

Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się:
Data: 8 stycznia 2011, (sobota)
Godziny: 12.00 - 19.00
Miejsce: Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej
Adres: ul. Sienkiewicza 34, Skarżysko-Kamienna

 

Kto może zostać dawcą?
Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Rejestracja polega na pobraniu 4 ml krwi i zajmuje tylko chwilę. Na podstawie pobranej krwi zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepienia. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

 

Najczęściej zadawane pytania. 


Więcej informacji: www.dkms.pl , tel.: (22) 331 01 47, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

 

Kontakt:
- Renata Rafa DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 331 01 47

 

 

DKMS1 [640x457].jpg

 

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.