Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Bezpieczeństwo na piątkę

bezpieczenstwo na 5 [640x457].jpg26 listopada 2010 roku na terenie Centrum Targowego w Kielcach odbył się finał wojewódzki konkursu „Bezpieczeństwo na piątkę". W tegorocznej, IV edycji Olimpiady Bezpieczeństwa , udział wzięło około 400 uczniów klas V szkół podstawowych z terenu całego województwa świętokrzyskiego. O miano drużyny najlepiej znającej zasady bezpieczeństwa walczyło 14 trzyosobowych drużyn wyłonionych wcześniej w drodze eliminacji powiatowych. Wśród nich znalazła się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Skarżysku-Kamiennej.

 

 

 

21 października 2010 roku w Szkole Podstawowej nr 13 odbył się powiatowy etap IV Edycji Konkursu „Bezpieczeństwo na piątkę" skierowany do uczniów klas piątych szkół podstawowych.

W konkursie udział wzięło łącznie 13 drużyn ze szkół podstawowych powiatu skarżyskiego. Każda z drużyn miała 60 minut na rozwiązanie testu składającego się z 40 pytań dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa osobistego oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Dodatkowo ocenie podlegały także plakaty wykonane przez drużyny. Motywem przewodnim było hasło: „Moja bezpieczna droga do szkoły". Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Skarżysku-Kamiennej zajęła 1 miejsce i reprezentowała nasz powiat w finale wojewódzkim. Jednym z fundatorów nagród w tym konkursie był również Prezydent Miasta Roman Wojcieszek. 

 

 

bezpieczenstwo na 5 [640x457].jpgbezpieczenstwo na 5 (2) [640x457].jpg

 

 

26 listopada 2010 roku na terenie Centrum Targowego w Kielcach odbył się finał wojewódzki konkursu „Bezpieczeństwo na piątkę". W tegorocznej, IV edycji Olimpiady Bezpieczeństwa udział wzięło około 400 uczniów klas V szkół podstawowych z terenu całego województwa świętokrzyskiego. O miano drużyny najlepiej znającej zasady bezpieczeństwa walczyło 14 trzyosobowych drużyn wyłonionych wcześniej w drodze eliminacji powiatowych. Celem olimpiady jest promowanie wśród najmłodszych bezpiecznego zachowania w życiu codziennym.
Podczas olimpiady drużyny uczestniczyły w trzech konkurencjach. Młodzież musiała wykazać się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale również umiejętnościami praktycznymi np. udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz znajomością znaków drogowych - konkurs plastyczny. Ponadto uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania związane z bezpieczeństwem dzieci w rolnictwie. Dodatkowo ocenie podlegały przygotowane przez drużyny prace pt.: „Jaka jest moja szkoła - zagrożenia występujące na jej terenie oraz propozycje rozwiązań, mogących wpłynąć na ich ograniczenie". Pomiędzy konkurencjami odbywały się występy artystyczne zespołów dziecięcych. Prawdziwą atrakcją był pokaz

mody „odblaskowej". Całości kibicowali uczniowie ze szkół poszczególnych drużyn.
Gościem honorowym Olimpiady Bezpieczeństwa był Krzysztof „Diablo" Włodarczyk, który zachęcał najmłodszych do zdrowego, aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu.
Na zakończenie olimpiady wyróżniające się drużyny otrzymały od organizatorów specjalne nagrody. Drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 5 przygotowała Aneta Falińska.
Wybrano także najlepszą grupę kibiców, tytuł ten otrzymali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 ze Skarżyska-Kamiennej pod opieką Barbary Pająk i Agnieszki Kamińskiej, których przejazd sfinansował Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Skarżysku - Kamiennej.

 

 

bezpieczenstwo na 5.2 [640x457].jpgbezpieczenstwo na 5.3 [640x457].jpg
 

 

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.