Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Festyn Mikołajkowy

paczki 1 [640x457].jpgWydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta w Skarżysku-Kamiennej informuje, że 3 grudnia 2010r. o 14.00 w Kinie Wolność odbył się Festyn Mikołajkowy dla dzieci i młodzieży uczęszczających do świetlic środowiskowych działających na terenie miasta. W imprezie uczestniczyło ok. 360 osób. Dla uczestników zakupiono paczki mikołajkowe oraz zorganizowano bezpłatny seans filmowy pt.: „Psy i Koty". Paczki wręczał zastępca prezydenta miasta Grzegorz Małkus
 
 
Festyn Mikołajkowy zorganizowano dla dzieci z 14 świetlic środowiskowych znajdujących się na terenie naszej gminy. Został on sfinansowany ze środków przeznaczonych na realizację projektu „Zawór bezpieczeństwa" w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej" oraz środków przeznaczonych na realizację gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz innych uzależnień na 2010r. W trakcie festynu zostały wręczone nagrody dla laureatów w konkursach:

• Na „Najsympatyczniejszego kolegę i najsympatyczniejszą koleżankę ze świetlicy środowiskowej". Najsympatyczniejszy kolega i najsympatyczniejsza koleżanka według założeń konkursu powinni charakteryzować się następującymi cechami:
- wesoła/y,
- pomocna/y,
- miła/y,
- koleżeńska/i,
- kulturalna/y,
- grzeczna/y,
- tolerancyjna/y,
- szczera/y,
- odpowiedzialna/y,
- wzbudzająca/y zaufanie.

W drodze konkursu wyłoniono 28 laureatów (15 dziewcząt, 13 chłopców). Zwycięzcy konkursu zostali nagrodzeni cennymi nagrodami.
 
 

• Konkurs dotyczący zjawiska przemocy w rodzinie.
Polegał on na odegraniu przez dzieci ze świetlic środowiskowych scenek rodzajowych prezentujących agresywne zachowania w rodzinie. Na konkurs wpłynęło 9 prac. Komisja wybrała pięć spektakli przyznając tym samym:

I miejsce: Świetlica Środowiskowa przy Parafii Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej
II miejsce: Świetlica środowiskowa przy Zespole Charytatywnym Caritas Parafii Św. Józefa
III miejsce: Świetlica środowiskowa przy Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Skarżysku-Kamiennej


oraz dwa wyróżnienia

1. Świetlica środowiskowa przy Zespole Charytatywnym Caritas Parafii NSJ w Skarżysku-Kamiennej
2. Świetlica środowiskowa przy Szkoła Podstawowa nr 7

 

Młodzi aktorzy biorący udział w filmikach zostali nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami. Zwycięzcom obu konkursów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

paczki 0 [640x457].jpgpaczki 1 [640x457].jpgpaczki 2 [640x457].jpgpaczki 3 [640x457].jpgpaczki 4 [640x457].jpgpaczki 5 [640x457].jpgpaczki 6 [640x457].jpgpaczki 7 [640x457].jpgpaczki 8 [640x457].jpgpaczki 9 [640x457].jpgpaczki 10 [640x457].jpg

 

 


 

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.