Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Stare leki - do apteki!

leki2.jpgOd 10 grudnia 2010 r. rusza w Skarżysku-Kamiennej akcja zbierania przeterminowanych leków. Zbiórka ta związana jest z zagrożeniem dla życia i zdrowia ludzkiego jakie mogą stanowić niektóre leki będące po terminie ważności. W akcję aktywnie włączyło się dziesięć aptek, w których będą wystawione odpowiednie pojemniki, gdzie  mieszkańcy miasta będą mogli nieodpłatnie pozbyć się przeterminowanych leków.

 

 

Z uwagi na fakt, że przeterminowane leki, jakkolwiek stanowią odpad komunalny (z wyjątkiem leków cytostatycznych i cytotoksycznych), to wyrzucane do pojemników łącznie z innymi odpadami mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi oraz zagrażać środowisku, Prezydent Miasta, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, po konsultacjach z właścicielami aptek, zdecydował, że na terenie miasta wytypowanych zostanie 10 punktów (aptek) wyposażonych w odpowiednie pojemniki, w których mieszkańcy miasta mogą nieodpłatnie pozbyć się przeterminowanych i niewykorzystanych leków, pochodzących z domowych apteczek. Specyfiki te zutylizuje specjalistyczna firma, a usługa finansowana będzie przez gminę.
W związku z powyższym, począwszy od 10 grudnia br. do wymienionych niżej aptek można przynosić przeterminowane i zbędne leki:


1. Apteka "Na Zachodnim" - ul. Legionów 104

2. Apteka PHU "KMP" - ul. Sokola 2

 

3. Apteka "Przy Placu" - ul. Powstańców Warszawy 7

 

4. Apteka - ul. Rejowska 54

 

5. Apteka „MILLENNIUM" - ul. Żeromskiego 31

 

6. Apteka - ul. 1 Maja 65

 

7. Apteka - ul. Norwida 7

 

8. Apteka - ul. Apteczna 8a

 

9. Apteka - ul. Zielna 12

 

10. Apteka - ul. Słowackiego 44

 


bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.