Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Teraz tylko tablice

090414_xx_logo_katyn.jpg17 września 2010 roku obchodzimy 70. rocznicę wkroczenia wojsk sowieckich do Polski. Od 2008 roku trwa społeczny Program „Katyń... ocalić od zapomnienia ". Służy on upamiętnianiu Ofiar tej Zbrodni. Celem Programu jest uczczenie pamięci Bohaterów Zbrodni Katyńskiej, poprzez posadzenie 21.857 Dębów Pamięci. Każdy Dąb upamiętnia konkretną osobę, która zginęła w Katyniu, Twerze lub Charkowie, według zasady jeden DĄB to jedno nazwisko. Również gmina Skarżysko-Kamienna włączy się w tą akcję, upamiętniając kolejnych sześć ofiar tej zbrodni.

 

 

W akcji „Katyń... ocalić od zapomnienia " uczestniczą szkoły, ośrodki wychowawcze, drużyny harcerskie, urzędy gmin, starostwa powiatowe oraz inne instytucje i organizacje.
Urząd Miasta w Skarżysku-Kamiennej również bierze udział w Programie „Katyń... ocalić od zapomnienia", którego celem jest uczczenie pamięci Bohaterów Zbrodni Katyńskiej pochodzących z naszego miasta lub z nim wiązanych. Prezydent miasta Skarżysko-Kamienna Roman Wojcieszek objął patronatem akcję przeprowadzaną w naszym mieście. Koordynatorem akcji wyznaczonym przez prezydenta jest Wydział Oświaty, Kultury i Sportu, W Urzędzie Miasta w pokoju 68 można uzyskać dodatkowe informacje na temat tej akcji. Tam też prosimy o zgłaszanie się osób, które w szczególny sposób związane są z tymi wydarzeniami
Ze względu na edukacyjny charakter akcji, w programie biorą udział szkoły z terenu naszego miasta. Każda z nich dokonała wyboru jednego nazwiska z listy katyńskiej. Tym osobom zostaną poświęcone symboliczne tablice, które w obecności dyrektorów szkół i mieszkańców naszego miasta zostaną odsłonięte  17 września 2010 r. w pobliżu szkół. Dęb Pamięci ku czci ofiar zostaną zasadzone przy tablicach na wiosnę przyszłego roku. 

 

Zespół Szkół Publicznych Nr 1
- porucznik Lucjusz Dorobczyński
- porucznik Eugeniusz Bachman
- porucznik Marian Majewski

 

Szkoła Podstawowa Nr 8
- porucznik Mieczysław Sasal

 

Gimnazjum nr 2
- major Kazimierz Makówka

Gimnazjum nr 3
- kapitan Tadeusz Serdek

 

O godz. 15.30 w Hali Sportowej Prezydent Miasta Roman Wojcieszek wręczy oficjalnie certyfikaty dyrektorom szkół przy których w dniu 17 września odsłonięte będą tablice pamiątkowe uzupełnione w przyszłym roku o Dęby Pamięci.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.