Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Ugościmy olimpijczyków

olimpiady specjalne 1.jpgW dniach od 15 do 17 września 2010 roku w Skarżysku-Kamiennej będziemy gościć reprezentację sportowców z Serbii, którzy przyjadą do Polski na Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych 2010. Przyjęcie naszych gości będzie możliwe dzięki włączeniu się naszej gminy w Program Miast Goszczących.

 

 

Zgodnie z tradycją Olimpiad Specjalnych wszystkie reprezentacje krajów z zagranicy odwiedzają miasta goszczące gospodarza Igrzysk przed oficjalnym rozpoczęciem zawodów. W Programie Miast Goszczących ELIOS2010 weźmie udział 57 polskich miast. Skarżysko-Kamienna jest oficjalnym partnerem Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2010 w ramach Programu Miast Goszczących. W czasie dwóch dni pobytu w Skarżysku-Kamiennej sportowcy będą gościnnie trenować na naszych obiektach, zwiedzą też nasze miasto i okolice. Przewidujemy atrakcje sportowo-kulturalne m.in. uroczyste powitanie Biegu z Pochodnią Strzegących Prawa oraz imprezy integracyjne. Będzie to okazja dla naszych wyjątkowych gości do zapoznania się z polską kulturą, lokalnymi zwyczajami i naszymi mieszkańcami. Po pobycie w Skarżysku-Kamiennej zawodnicy Olimpiad Specjalnych pojadą do Warszawy aby przystąpić do rywalizacji, w której w sumie weźmie udział około 1600 sportowców z 57 państw europejskich i eurazjatyckich.
Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych 2010 odbędą się od 18 do 24 września 2010 roku w Warszawie. Ceremonia Otwarcia będzie miała miejsce na stadionie Legii a zamknięcie na Placu Zamkowym. Sportowcy rywalizować będą w 9 dyscyplinach takich jak: bowling, lekkoatletyka, jazda szybka na wrotkach, koszykówka, 7-osobowa piłka nożna kobiet, badminton, tenis ziemny, tenis stołowy, trójbój siłowy. Dodatkowo zaplanowano dyscyplinę pokazową MATP dla sportowców z najgłębszym stopniem niepełnosprawności intelektualnej.
Olimpiady Specjalne Polska to organizacja pożytku publicznego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Misją Olimpiad Specjalnych jest zapewnienie całorocznego cyklu treningów i zawodów dla sportowców z tego typu niepełnosprawnością. Ruch Olimpiad Specjalnych zapoczątkowała Eunice Kennedy Shriver, siostra prezydenta J. F. Kennedy-ego, powołując w latach 60-tych w Stanach Zjednoczonych międzynarodową organizację sportową Special Olympics Inc.
Wszystkie informacje o ELIOS2010 można uzyskać odwiedzają oficjalną stronę Igrzysk www.warsaw2010.eu

 

 

olimpiady specjalne [640x457].jpg
 

 

 

 

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.