Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Mamy gości z Białorusi

bialo1_640x457.jpg9 sierpnia 2010 roku na zaproszenie Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej Romana Wojcieszka do naszego miasta przybyła grupa 30 dzieci i młodzieży z Białorusi wraz z trzema opiekunami. W dniach od 9 do 16 sierpnia nasi wschodni sąsiedzi zwiedzą najciekawsze zakątki naszej gminy oraz województwa świętokrzyskiego.
 
 
W ramach porozumienia ze Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska", Prezydent Miasta Roman Wojcieszek postanowił zaprosić 33 osobową grupę dzieci, młodzieży i ich opiekunów do Skarżyska-Kamiennej. Celem tego porozumienia była chęć udzielenia pomocy Polakom zamieszkałym za granicą w zachowaniu ich związku z narodowym dziedzictwem kulturalnym. Skarżyska grypa Białorusinów jest jedną z wielu grup zaproszonych do Polski w te wakacji na kolonie. W sumie do Polski w ciągu tych wakacji przyjedzie 3000 dzieci i młodzieży. W trakcie pobytu w dniach od 9 do 16 sierpnia nasi wschodni sąsiedzi zwiedzą m.ni. Skarżysko, Krzemionki Opatowskie, Bałtów, Święty Krzyż i Świętą Katarzynę, skorzystają z naszych obiektów sportowo-rekreacyjnych, wezmą udział w zajęciach ruchowych, warsztatach z capueiry, turniejach sportowych, warsztatach z nurkowania, warsztatach paintball-owych. W poniedziałek 16 sierpnia dzieci odwiedzą Urząd Miasta w Skarżysku-Kamiennej. Program pobytu został szczegółowo zaplanowany więc dzieci z pewnością nie będą mogły narzekać na nudę.
- Głównym celem jaki przyświecał nam, gdy zdecydowaliśmy się zaprosić dzieci z Białorusi do Skarżyska była chęć nawiązania więzi przyjaźni pomiędzy polskimi i białoruskimi dziećmi. Dzięki temu przedsięwzięciu obie strony na pewno sporo się od siebie nauczą. Liczymy, że nasi goście miło spędzą u nas czas - powiedział prezydent Wojcieszek.
 
bialo_2_640x457.jpg
bialo1_640x457.jpg
bialo_3_640x457.jpg
bialo_4_640x457.jpg
bialo_5_640x457.jpg
bialo6_640x457.jpg

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.