Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

5.miejsce w kraju

ue-flaga [640 x 457].jpgW dzisiejszym wydaniu Rzeczpospolitej został opublikowany ranking gmin, które najskuteczniej wykorzystują fundusze UE. Według w/w rankingu miasto Skarżysko-Kamienna zajęło 5 miejsce wśród 100 gmin. Następna gmina ze świętokrzyskiego uplasowała się dopiero na 21 pozycji.

 

 

Według rankingu Rzeczpospolitej "Europejski samorząd" w kategorii gmin miejskich i wiejsko-miejskich gmina Skarżysko-Kamienna zajęła 5.miejsce wśród gmin najskuteczniej pozyskujących pieniądze z Unii Europejskiej. W czołówce znalazły się gminy z województwa łódzkiego, pomorskiego, śląskiego i opolskiego. Kolejna gmina ze świętokrzyskiego Działoszyce zdobyło 21. pozycję, 35. -Sędziszów, 52. - Połaniec i 56. -Skalbmierz.
Miasto Kielce było rozpatrywane w kategori miast na prawach powiatu i zajęło 7 miejsce. Możemy zatem mówić o dużym sukcesie naszej gminy.
W 2009 roku podpisaliśmy 9 umów, z których na jedną osobę przypada 3.922 zł. Natomiast wg. przychodów z UE na jedną osobę przypada 713 zł. W rankingu tym zdobyliśmy 34,17 punktów, co dało nam tak wysoką lokatę w kraju i województwie.

 

 

Europejski samorzad [640 x 457].jpg
Europejski samorzad cz2 [640 x 457].jpg
mapka RP 1 [640 x 457].jpg

 

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.