Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

XXVIII Konkurs Młodych Pianistów

P4212513.jpgPrzez dwa dni skarżyska Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Z. Noskowskiego gościła młodych pianistów z całej Polski. W koncercie finałowym zagrał Ireneusz Boczek.

 

W tym roku na konkurs stawili się uczniowie z Będzina, Bytomia, Chorzowa, Dąbrowy Górniczej, Jastrzębia Zdroju, Kielc, Krakowa, Miechowa, Nowego Sącza, Ostrowca Świętokrzyskiego, Puław, Radomia, Warszawy, Wieliczki, Wodzisławia Śląskiego, Skarżyska-Kamiennej oraz Żmerynki.

Konkurs przeprowadzony został w dwóch grupach wiekowo-klasowych:
- klasa III i IV, urodzeni w 1998 roku i młodsi,
- klasa V i VI urodzeni w 1996 roku i młodsi.
Każdy z uczestników miał za zadanie wykonać 4 utwory. Zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom, choć w tym roku w starszej grupie nie przyznano I miejsca.
Oto wyniki:
W grupie I
I    miejsce - Antoni Kawecki - PSMI st. im. M. K. Ogińskiego w Miechowie (nagrodę ufundował Wójt Gminy Skarżysko Kościelne - Zbigniew Celski)
II    miejsce - Katarzyna Gabryś - SMI st. w Wieliczce (nagrodę ufundowała Pani Poseł na Sejm Marzena Okła Drewnowicz)
III    miejsce ex aequo - Tomasz Buchta - OSMI i II st. im. F. Chopina w Bytomiu (nagrodę ufundował Prezydent Skarżyska-Kamiennej)
- Aleksandra Gródek -PSM I i II st. im. F. Chopina w Nowym Sączu (nagrodę ufundował Prezydent Skarżyska-Kamiennej)
-    Mateusz Szkil - PSM I st. im.Z. Noskowskiego w Skarżysku (nagrodę ufundował Prezydent Skarżyska-Kamiennej)

 

W grupie II
I    miejsce - nie przyznano
II    miejsce - Ewa Bukała - PSM I st. im. W. Kilara w Wodzisławiu Śląskim (nagrodę ufundowało Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej)
-    Natalia Płonka - ZSM im. M.Spisaka w Dąbrowie Górniczej (nagrodę ufundowało Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej)
III miejsce- Zofia Miksa - ZPSM Nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie (nagrodę ufundował Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego)
ex aequo  - Jacek Trzęsimiech - ZSM im. M.Spisaka w Dąbrowie Górniczej (nagrodę ufundował Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego)
- Eliza Zapalska - PSM I st. w Skarżysku-Kamiennej (nagrodę ufundował Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego)
IV    miejsce - Wiktoria Serwetnik - SM Żmerynka (nagrodę ufundowała Pani Alicja Straszak)


Wyróżnienia
Michał Klechowski - PSM I st.im. Janiny Garści w Chrzanowie (nagrodę ufundowało Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej)
Maria Słysz - OSM I st. im. I J. Paderewskiego w Krakowie (nagrodę ufundował Bank Spółdzielczy w Suchedniowie)

Nagrody za najlepsze wykonanie utworu Fryderyka Chopina:
Antoni Kawecki - gr.I - PSM I st. im. M.K. Ogińskiego w Miechowa (nagrodę ufundował Urząd Gminy w Bliżynie)
Zofia Miksa - gr. II - ZPSM Nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie (nagrodę ufundowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Skarżysku-Kamiennej).


Nagrody w imieniu Prezydenta Skarżyska-Kamiennej wręczali Stanisław Grzesiak, zastępca prezydenta i Magdalenia Grzmil, skarbnik miasta.

IMGP4508.jpg P4202431.jpgP4212478.jpgP4212485.jpgP4212493.jpgP4212509.jpgP4212500.jpgP4212513.jpgP4212497.jpg

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.