Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Kolejne Katyńskie Dęby w Skarżysku

090414_xx_logo_katyn.jpg13 kwietnia 2010 roku obchodzimy 70. rocznicę Zbrodni Katyńskiej.Od 2008 roku trwa społeczny Program „Katyń... ocalić od zapomnienia ". Służy on upamiętnianiu Ofiar tej Zbrodni. Celem Programu jest uczczenie pamięci Bohaterów Zbrodni Katyńskiej, poprzez posadzenie 21.857 Dębów Pamięci na 70. rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Każdy Dąb upamiętnia konkretną osobę, która zginęła w Katyniu, Twerze lub Charkowie, według zasady jeden DĄB to jedno nazwisko. Również gmina Skarżyko-Kamienna włączy się w tą akcję, upamiętniając jedenaście ofiar tej zbrodni. 

 


Akcja „Katyń... ocalić od zapomnienia "została objęta honorowym patronatem przez Prezydenta RP, Lecha Kaczyńskiego. W Programie uczestniczą szkoły, ośrodki wychowawcze, drużyny harcerskie, urzędy gmin, starostwa powiatowe oraz inne instytucje i organizacje.
Urząd Miasta w Skarżysku-Kamiennej również bierze udział w Programie „Katyń... ocalić od zapomnienia", którego celem jest uczczenie pamięci Bohaterów Zbrodni Katyńskiej pochodzących z naszego miasta lub z nim wiązanych. Prezydent miasta Skarżysko-Kamienna  Roman Wojcieszek objął patronatem akcję przeprowadzaną w naszym mieście. Koordynatorem akcji wyznaczonym przez prezydenta jest Wydział Oświaty, Kultury i Sportu, W Urzędzie Miasta w pokoju 68 można uzyskać dodatkowe informacje na temat tej akcji. Tam też prosimy o zgłaszanie się osób, które w szczególny sposób związane są z wydarzeniami sprzed 70 lat.
Ze względu na edukacyjny charakter akcji, udział w programie bierze pięć szkół z terenu naszego miasta. Każda z nich dokonała wyboru jednego nazwiska z listy katyńskiej. Tym osobom zostaną poświęcone symboliczne Dęby Pamięci, których posadzenie planowane jest w połowie kwietnia br. w pobliżu szkół.


- Szkoła Podstawowa Nr 1- kapitan Bohdan Skrzędziejewski


- Szkoła Podstawowa Nr 2 - podporucznik Franciszek Woźniak


- Zespół Szkół Publicznych Nr 4 - aspirant PP Edward Ciok


- Szkoła Podstawowa Nr 7 - aspirant PP Franciszek Sabatowski


- Szkoła Podstawowa Nr 9 - aspirant PP Antoni Korzeniowski

 

- Dęby Pamięci pojawią się również w wyznaczonych miejscach naszego miasta. Łącznie chcemy zasadzić  jedenaście dębów w celu uhonorowania osób poległych w 1940r. w Katyniu, Charkowie i Miednoje - powiedział prezydent Wojcieszek
090414_xx_logo_katyn.jpg

Więcej informacji o tej akcji znajdziecie państwo na stronie
http://www.katyn-pamietam.pl/program.html 

 

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.