Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Będą odśnieżone wszystkie chodniki

odsieg 1 [640 x 457].JPG
W odpowiedzi na liczne skargi mieszkańców naszego miasta dotyczących zaniedbań w odśnieżaniu miasta pragniemy poinformować, że na wczorajszym spotkaniu dwóch gospodarzy miasta Starosta Powiatu Skarżyskiego Jerzy Żmijewski oraz Prezydent Miasta Roman Wojcieszek podpisali wspólne porozumienie w tej sprawie. W myśl tego porozumienia chodniki przy drogach powiatowych będą regularnie odśnieżane. Gmina dołoży 50% kosztów poniesionych przez starostwo na odśnieżanie tych chodników.

Po licznych interwencjach w sprawie odśnieżania chodników i ulic naszego miasta doszło wreszcie do spotkania Prezydenta i Starosty. Wczoraj tj. 11 stycznia o godzinie 17.00 w Starostwie Powiatowym w Skarżysku - Kamiennej Starosta i Prezydent zawarli w kwestii odśnieżania chodników i ulic porozumienie na mocy, którego powiat otrzyma z gminy dofinansowanie na odśnieżenie chodników przy ulicach powiatowych w wysokości 50%.

Powiat Skarżyski ogłosi przetarg na odśnieżanie chodników przy następujących ulicach: Ekonomii, 11-go Listopada, Niepodległości, Sokola, Krasińskiego, Armii Krajowej, Konarskiego, Piłsudskiego, Tysiąclecia, Wiejska, 3-go Maja, Moniuszki, Żeromskiego, Słoneczna, Wioślarska, Staffa, Struga, Metalowców, Powstańców Warszawy. Do czasu rozstrzygnięcia przetargu i podpisania umowy Zarząd Dróg Powiatowych zobowiązany został do zlecenia wykonania odśnieżania chodników przy wyżej wymienionych ulicach.

- Szkoda, że dopiero po wielu interwencjach udało nam się spotkać i podjąć decyzję. Zamieszanie z odśnieżaniem jest przykładem wielkiego niechlujstwa w polskim prawie: Służby prawnicze pana starosty opiniowały jednoznacznie, że odśnieżanie chodników leży po stronie zarządców nieruchomości przyległych do tych chodników. Natomiast moje służby na podstawie ustawy o drogach publicznych nie miały żadnych wątpliwości, że do obowiązku zarządcy drogi należy letnie i zimowe utrzymanie chodników - powiedział po spotkaniu Prezydent Roman Wojcieszek


Miejmy nadzieję, że teraz w mieście nie będzie już problemów z odśnieżaniem. Z jedną firmą, która miała zajmować się odśnieżaniem chodników osiedlowych na Milicy Zarząd Zasobów Komunalnych rozwiązał umowę bez zachowania okresu wypowiedzenia. Zostały naliczone kary i będzie postępowanie sądowe.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.