Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Transakcja roku

hala 1 [640 x 457].JPGFirma TAL&Co Management Brunengraber Spółka Komandytowa kupiła teren przy ul. Paryskiej/Metalowców. Teren potocznie nazywany „langerówką" o powierzchni 3.0838 ha został sprzedany za 6,800.000 brutto, co daje nam 248.00 zł za metr kwadratowy.

Przypomnijmy.


Wypowiedź audio Prezydenta Romana Wojcieszka o historii tego terenu


16 grudnia została podpisana umowa notarialna z Henrykiem Brunengraberem Prezesem Firmy TAL&CO na sprzedaż terenu przy ulicy Paryska/Metalowców, na której znajduje się popularna „langerówka". Ponadto firma TAL&CO zobowiązała się  do bezpłatnego przekazania miastu ponad 4237 m2 z terenu zakupionego i 1131 m2 z własnego terenu pod drogę publiczną łączącą ulicę Metalowców z terenem zielonym. Według zapewnień nowego właściciela jeszcze w tym miesiącu wpłynie do Starostwa Powiatowego wniosek na wyburzenie hali. Nowy właściciel chce oczyścić i uporządkować teren jeszcze w sezonie zimowym. Na wiosnę rozpoczną się prace związane z budową centrum handlowego. Prace mogą zostać podzielone na dwa etapy. Pierwszy z pewnością zostanie wykonany jeszcze w przyszłym roku.Wypowiedź audio z konferencji prasowej- Uważam, że to ważny dzień po wielu latach marazmu czy braku rozstrzygnięć w tej kwestii. Jestem przekonany, że wydając tak dużo pieniędzy Pan Henryk Brunengraber stworzy Centrum Handlowe z prawdziwego zdarzenia - mówi prezydent Wojcieszek.

hala 1 [640 x 457].JPG
hala 2 [640 x 457].JPG
hala 3 [640 x 457].JPG
hala 4 [640 x 457].JPG
hala 5 [640 x 457].JPGbip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.