Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Szlachetna Paczka

logo.jpgZapraszamy do udziału w ogólnopolskiej akcji Szlachetna PACZKA organizowanej przez Stowarzyszenie WIOSNA z Krakowa już po raz dziewiąty. Jej celem jest przekazanie wigilijnej pomocy dla najuboższych rodzin z całej Polski. W 2008 roku pomoc o łącznej wartości 3,3mln zł otrzymało w niej 5 tysięcy ubogich rodzin z całej Polski. W Skarżysku w zeszłym roku udało się pomóc 68 rodzinom.


Szlachetna PACZKA działa również w województwie świętokrzyskim. W Skarżysku-Kamiennej pomoc w 2008 roku otrzymało 68 rodzin, a w tym roku na pomoc czeka blisko 100 rodzin. Są to rodziny gdzie niejednokrotnie jest dramatyczna sytuacja, gdzie toczy się walka o każdy grosz, który można przeznaczyć na leczenie chorego dziecka, gdzie rodzicie nieraz muszą wybierać czy kupić chleb dla dzieci czy opał aby chociaż trochę ogrzać mieszkanie.... W powiecie skarżyskim w akcję zaangażowało się ok 60 wolontariuszy, którzy dotarli do rodzin z naszego powiatu a działają w 2 sztabach Skarżysko_1 (nauczyciele III LO im. Stanisława Staszica w Skarżysku-Kamiennej) i Skarżysko_2 (nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Skarżysku-Kamiennej). 

W tym roku wolontarusze pragną pomóc około 100 rodzinom. W Skarżysku działają 2 rejony - Skarżysko_1 i Skarżysko_2. Skarżysko_1 to rejon w którym działają wolontariusze z III LO im. Stanisława Staszica z Skarżysku.  Rejon Skarżysko_2 to rejon w którym działają wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Skarzysku-Kamiennej, również nauczyciele i Dyrekcja. Oba rejony mają wspólny magazyn w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Skarżysku-Kamiennej. By pomóc wszystkim rodzinom ze Skarżyska i okolic potrzebni sąludzie o wielkim sercu, którzy podzieląsię swoim szczęściem z najbardziej potrzebującymi.
Dlatego apelujemy do wszystkich daroczyńców - pomóżcie !!


Jak działa Szlachetna Paczka?

1. Darczyńca wchodzi na stronę www.szlachetnapaczka.pl , wybiera lokalizację (np. Skarżysko) i wybiera magazyn.

2. Czyta opisy rodzin, wybiera kogo chce obdarować, przygotowuje paczkę dla konkretnej rodziny (lub konkretnych rodzin).

3. Paczkę dostarcza do magazynu (ZSP nr 3). - (otwarty: od poniedziałku do piątku do 8:00 do 19:00, w soboty od 8:00 do 14:00 - w czasie zajęć Technikum Uzupełniającego).

4. Wolontariusze przekazują paczkę wybranej przez Darczyńcę rodzinie.

Baza rodzin już ruszyła i do 10 grudnia można wybierać rodziny. PACZKĘ można przygotować wraz z rodziną, znajomymi z pracy, przyjaciółmi, z klasą... Wystarczy wejść na www.szlachetnapaczka.pl przejść do okienka "Wybierz rodzinę, której zechcesz pomóc", wpisać lokalizację /województwo lub miasto/, wybrać magazyn i pojawią się rodziny, które czekają na szlachetną pomoc....

PACZKĘ można przygotować każdy - może w tym pomóc rodzina, znajomi, koledzy z pracy i szkoły...

Na stronie www.szlachetnapaczka.pl znajduje się zakładka FAQ gdzie znajdą Państwo odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.


Dziękujemy w imieniu wolontariuszy Szlachetnej PACZKI oraz rodzin czekających na wyciągniętą pomocną dłoń i szlachetne serce.... W każdym z nas tkwi moc czynienia dobra... Zostańmy czarodziejami ludzkich serc i podaruj komuś RADOSNE ŚWIĘTA... 

szlachetna_1.jpg
szlachetna_2.jpg
szlachetna_3.jpg
szlachetna_4.jpg

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.