Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Pola nadziei w Skarżysku

hops lig.jpg [lid].JPG10 października 2009 r. jest Światowym Dniem Hospicjów i Opieki Paliatywnej. W tym dniu Towarzystwo Przyjaciół Chorych zainaugurowało udział Skarżyska w Ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei 2010".


Tegoroczne obchody zorganizowano wspólnie ze Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz Miejskim Centrum Kultury. Tradycyjnie rozpoczęto od symbolicznego sadzenia żonkili na skwerze przy SDH „Bartek”. Na uroczystość tą przybyli przedstawicieli władz, młodzieży, harcerzy i mieszkańcy miasta. Przypomnijmy. Pola Nadziei to coroczna kampania społeczna. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Mają przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Skarżyscy wolontariusze współpracują głównie z Fundacją Hospicyjną w Gdańsku oraz Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie. Obchody zakończono Koncertem Rodzinnego Trio. Podczas koncertu przeprowadzona była zbiórka funduszy na funkcjonowanie Hospicjum Domowego w Skarżysku-Kamiennej.
- Działania Towarzystwa Przyjaciół Chorych w Skarżysku-Kamiennej opieramy na nauczaniu Jana Pawła II. Dlatego też chcemy włączać się czynnie w popularyzowanie przede wszystkim treści nauczania Ojca Świętego i poszerzać wiedzę o Jego pontyfikacie – powiedział Antoni Urban.

hosp1jpg [640 x 457].JPGhosp2.jpg [640 x 457].JPG


hosp3.jpg [640 x 457].JPG


hosp4.jpg [640 x 457].JPG


hosp5.jpg [640 x 457].JPG

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.