Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Głosy dla Hospicjum

zonkil.jpg.jpg10 października o godz. 16.00 na Skwerze Bartek w Skarżysku-Kamiennej po raz kolejny posadzimy żonkile - Pola Nadziei, aby zebrać plony wiosną. Organizatorem tej akcji jest Towarzystwo Przyjaciół Chorych i Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej.


10 października 2009 r. jest Światowym Dniem Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Z tej okazji pragniemy zaprosić wszystkich mieszkańców i przyjaciół Skarżyska-Kamiennej do uczestnictwa w obchodach tego Dnia. Wspólnie ze Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej, Obwódem Świętokrzyskim oraz Miejskim Centrum Kultury przygotowaliśmy następujące wydarzenia:
10 października 2009 r. – Word Hospices & Palliative Care Day
godz. 12.00 - 15.00 – Panel Historyczny „20 lat ZHR-u w Skarżysku-Kamiennej”
godz. 16.00 – uroczyste sadzenie żonkili.
Po raz kolejny pragniemy włączyć się do Ogólnopolskiej Akcji „Pola Nadziei”, której koordynatorem jest Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie. Spotkajmy się o godz. 16.00 na skwerze przy SDH „Bartek” i wspólnie posadźmy żonkilowe cebulki, których plony zbierzemy na wiosnę w postaci „kwiatów nadziei”.
godz. 18.00 – koncert grupy rockowej „»F«BAND” Koncert Rodzinnego Trio, w składzie: Artur Frączek, Tomasz Frączek i Łukasz Frączek, wystąpi w ramach Ogólnoświatowej Akcji VOICES FOR HOSPICES 2009 („Głosy dla Hospicjów 2009” www.worldday.org/voices-for-hospices/ ).
Tego dnia hospicja na całym świecie organizują koncerty, które przybierają różne formy – od kameralnych wystąpień dla pacjentów hospicjów, przez amatorskie koncerty lokalnej młodzieży po zorganizowane z rozmachem koncerty charytatywne gwiazd polskiej muzyki. My również pragniemy uczcić ten dzień i włączyć się w światową kampanię szerzenia hospicyjnej idei. Podczas koncertu będzie przeprowadzona zbiórka funduszy na funkcjonowanie Hospicjum Domowego w Skarżysku-Kamiennej. Działania Towarzystwa Przyjaciół Chorych w Skarżysku-Kamiennej opieramy na nauczaniu Jana Pawła II. Dlatego też chcemy włączać się czynnie w popularyzowanie przede wszystkim treści nauczania Ojca Świętego i poszerzać wiedzę o Jego pontyfikacie. Dzień Papieski obchodzony jest od 2001 r., zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Obchody te przebiegają w czterech wymiarach: intelektualnym, duchowym, artystycznym i charytatywnym.
11 października 2009 r. – IX Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II – Papież Wolności
godz. 12.30 – Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej pod przewodnictwem ks. Bp Edwarda Materskiego,
godz. 15.00 – Miejskie Centrum Kultury - projekcja filmu pt. „Czuwajcie” reż. Alina Czerniakowska.
Jesteśmy przekonani, że każdy z mieszkańców naszej lokalnej społeczności i gości przebywających w tych dniach w Skarżysku-Kamiennej znajdzie w organizowanych wydarzeniach coś dla siebie.

20091002obchody [640 x 457].png

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.