Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Kanalizacja dla wszystkich

kan.jpg [640 x 457].JPG5 października w Biurze poselskim pani Marzeny Okły-Drewnowicz odbyła się konferencja prasowa dotycząca dofinansowania projektu Budowy i modernizacja kanalizacji sanitarnej w Skarżysku-Kamiennej i Skarżysku Kościelnym.Wśród zebranych znaleźli się: Prezydent Roman Wojcieszek, wójt Skarżyska Kościelnego Zbigniew Celski, Jan Stojek, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz przedstawiciele lokalnych mediów.


Podczas konferencji Prezydent Roman Wojcieszek przedstawił założenia projektu Budowy i modernizacja kanalizacji sanitarnej w Skarżysku-Kamiennej i Skarżysku Kościelnym. Przypomniał, że 1 października Minister Gawłowski zatwierdził i przekazał do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego wniosek o dofinansowanie tego zadania ze środków Unii Europejskiej. Ta decyzja praktycznie kończy procedurę formalną i merytoryczną - jest przedostatnim etapem podpisania umowy o sfinansowanie tego zadania. Prezes Stojek dodał, że ostatnim krokiem na drodze do sfinalizowania projektu będzie decyzja Komisja Europejskiej, która jest spodziewana w IV kwartale b.r. po formalnym przekazaniu wniosku przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Prace rozpoczną się w II kwartału 2010 r. Projekt zakłada, że budowa i modernizacja 100 km sieci kanalizacji sanitarnej kosztować będzie ok. 145 mln. zł. Prezydent Wojcieszek i wójt Celski wystosowali apel do mieszkańców z prośbą o przyłączanie się do kolektora miejskiego z chwilą, gdy będą prowadzone prace przy budowie sieci kanalizacyjnej. Zgodnie z przyjętymi normami na 1 km2 musi być podłączonych do sieci kanalizacyjnej min. 120 mieszkańców – Wymóg ten musi zostać spełniony jeśli mamy otrzymać zwrot kosztów budowy z Unii Europejskiej - dodaje prezes Jan Stojek

kan.jpg [640 x 457].JPGPA058072 [640 x 457].JPG

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.