Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Decenili Naszą Gminę

Konkurs wak1 [640 x 457].JPG2 października 2009 roku Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka - Koruba rozstrzygnęła konkurs na "Najlepszą Wakacyjną Akcję Sportową dla dzieci i młodzieży 2009" w Województwie Świętokrzyskim. Gmina Skarzysko - Kamienna zdobyła w tym konkursie główną nagrodę.


Konkurs na "Najlepszą Wakacyjną Akcję Sportową dla dzieci i młodzieży 2009" zorganizowany przez Wojewodę Świętokrzyskiego Bożentynę Pałkę - Korubę trwał od 1 lipca do 31 sierpnia. Wzięło w nim udział 21 gmin z województwa świętokrzyskiego. Celem konkursu były promocja aktywnego i bezpiecznego wypoczynku w okresie wakacyjnym oraz stworzenie przez gminy jak najlepszych i najbezpieczniejszych warunków spędzania przez miejscową młodzież i dzieci okresu letnich wakacji.
W kategorii, miasto-gmina, triumfowała gmina Skarżysko-Kamienna. Sprzęt sportowy, wyróżnienie oraz dyplom uznania udało się wywalczyć naszej gminie dzięki świetnie przygotowanej sportowej ofercie wakacyjnej. Koordynatorem akcji wakacyjnej skierowanej do dzieci i młodzieży był Wydział oświaty, kultury i sportu w Urzędzie Miasta w Skarżysku - Kamiennej, którego naczelnikiem jest Krzysztof Myszka. Podczas uroczystej gali finałowej - 2 października, która odbyła się w kieleckim hotelu „Łysogóry" pani Wojewoda wręczyła również nagrody w innych kategoriach:

- w kategorii gmin do 10 tysięcy mieszkańców nagrodę główną zdobyła gmina Kije, a wyróżnienie odebrali uczestnicy akcji w Nowinach.

- w kategorii gmin powyżej 10 tysięcy nagrodę główną odebrała gmina Chęciny, a wyróżniono Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Zagnańsku.

- w kategorii, miasto-gmina wyróżnienie przypadło Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

- Cieszymy się, że nasze wysiłki zostały docenione, zaś oferta skierowana do dzieci i młodzieży spodobała się nie tylko naszym milusińskim - powiedział Prezydent Miasta Skarzyska - Kamiennej Roman Wojcieszek.

Konkurs wak1 [640 x 457].JPGkonkurs wak2 [640 x 457].JPG

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.