Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Przełomowa decyzja Ministra Środowiska

ue-flaga [640 x 457].jpgPo wizycie 24 września, u Sekretarza Stanu Stanisława Gawłowskiego, złożonej przez Prezydenta Romana Wojcieszka i panią poseł Marzenę Okłę-Drewnowicz nastąpił przełom w procedurach pozyskiwania środków z Funduszu Spójności - Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko na zadanie pn. Budowa i modernizacja kanalizacji sanitarnej w Skarżysku-Kamiennej i Skarżysku Kościelnym.


1 października Minister Gawłowski zatwierdził i przekazał do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego nasz wniosek o dofinansowanie tego zadania ze środków Unii Europejskiej. Ta decyzja praktycznie kończy procedurę formalną i merytoryczną - jest przedostatnim etapem podpisania umowy o sfinansowanie tego zadania. Ostatnim będzie decyzja Komisja Europejskiej, która jest spodziewana w IV kwartale b.r. po formalnym przekazaniu wniosku przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Fizyczne rozpoczęcie prac - to początek II kwartału 2010 r. Projekt zakłada, że budowa i modernizacja 100 km sieci kanalizacji sanitarnej kosztować będzie ok. 145 mln. zł.

- W tym miejscu chciałbym podziękować pani poseł Marzenie Okle-Drewnowicz za pomoc i zaangażowanie w finalizację tego przedsięwzięcia - powiedział prezydent Wojcieszek.
3-3 [640 x 457].jpg
Już za rok na ul. Ponurego będą trwały podobne prace.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.