Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Ekologia w eterze (foto + audio)

deb0.2 [640 x 457].jpgNa zaproszenie Prezydenta Romana Wojcieszka Mazowieckie Radio Dla Ciebie  przeprowadziło “Debatę Ekologiczną” w Skarżysku - Kamiennej."Radio Dla Ciebie" to rozgłośnia, która organizuje od dłuższego czasu “Debaty Ekologiczne” w województwie mazowieckim. Poświęcone są one regionalnym sprawom ochrony środowiska. Od niedawna rozmowy o ekologii urządzane są również w województwei świętokrzyskim m.in. w Suchedniowie i Zawichoście. 30 września na zaproszenie Prezydenta Romana Wojcieszka RDC przeprowadziło “Debatę Ekologiczną” w Skarżysku - Kamiennej. Uczestniczyli w niej: Prezydent Roman Wojcieszek i jego zastępca Zdzisław Kobierski, znany botanik i przyrodnik Andrzej Staśkowiak, Marek Chojnacki - Kierownik Wydziału Ochrony Środowiska z Urzędu Miasta oraz Ryszard Sowa - Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska ze Starostwa Powiatowego, Lubosław Langer - Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej oraz nauczyciele i młodzież ze skarżyskich szkół. Debatę urządzono pod hasłem  "Tutaj można złapać oddech, zobaczyć, że Polska ma wiele kolorów, również kolor Ziemi Świętokrzyskiej". Główne pytanie debaty dotyczyło tego “Czy Skarżysko jest miastem ekologicznym, co zrobić aby takim było? Młodzież oraz zebrani goście poruszyli szereg spraw dotyczących ochrony środowiska w naszej gminie m. in.:

- segregację śmieci
- przyczyny niepowodzenia "referendum śmieciowego"
- korzyści płynące z nieudanego "referendum śmieciowego"
- kwestię dzikich wysypisk
- podrzucania śmieci przez właścicieli domków jednorodzinnych do śmietników przyblokowych
- liczbę i rozmieszczenie koszy na śmieciowego
- ekologiczna akcję “Sprzątanie Świata”
- kwestię braku kultury osobistej Polaków i ich mentalność
- zasady dotyczące wycinki drzew
W trakcie przerw dziennikarz RDC prowadzący debatę Piotr Łoś organizował wejścia antenowe na żywo. Wypowiadali się w nich:

Prezydent Roman Wojcieszek


Zastępca Prezydenta Zdzisław Kobierski

Przyrodnik, ekolog i botanik Andrzej Staśkowiak


deb0.2 [640 x 457].jpgdeb 1 [640 x 457].JPG
deb 3 [640 x 457].JPG
deb 4 [640 x 457].JPG
deb 5 [640 x 457].JPGdeb 5.5 [640 x 457].JPG
deb 6 [640 x 457].JPG
deb 6.6 [640 x 457].JPGdeb 8 [640 x 457].JPG
deb 0.1 [640 x 457].jpg
deb 8.8 [640 x 457].JPGdeb 9 [640 x 457].JPG
deb 10 [640 x 457].JPG
deb 11 [640 x 457].JPG
deb 12 [640 x 457].JPG
deb 0 [640 x 457].JPG

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.