Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Wspomnienia harcerzy

wieczornica 3 [640 x 457].JPG24 września Samodzielny Krąg Szarych Szeregów działający w Skarżysku-Kamiennej zorganizował Wieczornicę poświęconą 70 - tej rocznicy powstania organizacji Szarych Szeregów. Harcerze walczący w II wojnie światowej przy współpracy Gimnazjum nr 3, Urzędu Miasta i Miejskiego Centrum Kultury chcieli uczcić tą okrągłą rocznicę oraz pamięć o poległych kolegach. 


W sali konferencyjnej MCK, 24 września o godz. 15.00 rozpoczęła się wieczornica zorganizowana przez harcerzy dni wojny i okupacji. Na uroczystości tej zebrali się: harcerze-kombatanci, członkowie rodziny nieżyjącego już Komendanta Szarych Szeregów Jana Rutyny i oraz synowie Haliny Kierkowskiej – drużynowej ZHP w czasach konspiracji. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili również skarżyscy politycy i ludzie kultury oraz mieszkańcy naszego miasta. Wieczornicę rozpoczęto od odśpiewania harcerskiego hymnu i zapalenia harcerskiej watry. Uczniowie Gimnazjum nr 3 pod kierownictwem Tomasza Sekuły zorganizowali część artystyczną wieczornicy. Harcerze – kombatanci zaś przybliżyli historię Szarych Szeregów. Zespół Ligi Obrony Kraju ze Starachowic „Wiarusy” zaprezentował pieśni patriotyczne.
wieczornica 0 [640 x 457].jpgwieczornica 9 [640 x 457].jpg
wieczornica 1 [640 x 457].JPGwieczornica 2 [640 x 457].JPGwieczornica 3 [640 x 457].JPGwieczornica 5 [640 x 457].JPGwieczornica 6 [640 x 457].JPGwieczornica 7 [640 x 457].JPGwieczornica 8 [640 x 457].JPG

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.