Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Krwiodawcy docenieni

001 losowanie [640 x 457].JPG21 września rozstrzygnięty został wakacyjny konkurs organizowany dla krwiodawców. Wójtowie gmin Bliżyn, Suchedniów, Mirzec, Łączna, Skarżysko Kościelne oraz Prezydent Skarżyska-Kamiennej ufundowali dla osób oddających krew w wakacje rowery. Chcieli w ten sposób zachęcić ludzi do podzielenia się tym najcenniejszym lekiem ratującym życie.

Na początku wakacji Prezydent Roman Wojcieszek wraz z Dyrektorem Terenowym Centrum Krwiodawstwa – Andrzejem Chomą ogłosili wakacyjny konkurs dla krwiodawców. Konkurs miał na celu zachęcenie ludzi w wieku od 18 do 65 lat by podzielili się bezcennym lekiem jakim jest krew. W trakcie wakacji każdy, kto oddał krew mógł wziąć udział we wrześniowym losowaniu rowerów górskich. Dwa rowery zostały ufundowane przez Prezydenta Miasta Roman Wojcieszka, dalsze rowery ufundowali wójtowie Suchedniowie, Łącznej, Mirca, Bliżyna, Skarżyska Kościelnego. Ponieważ rowery były przeznaczone dla krwiodawców z konkretnych gmin Prezydent Roman Wojcieszek postanowił ufundować dodatkową nagrodę - sprzęt AGD - dla krwiodawców z pozostałych gmin, którzy równie ofiarnie oddawali krew. Konkurs organizowany jest po raz drugi (a pierwszy raz z udziałem wójtów innych gmin). Dzięki tej akcji krew w te wakacje oddało 540 osób zaś w zeszłym roku w tym samym okresie krwiodawców było tylko 451.Nagrody ufundowane przez władze samorządowe naszej gminy i gmin ościennych zachęciły więc ludzi do oddawania krwi.
- Tym gestem na pewno wygraliśmy czyjeś życie - powiedział prezydent Wojcieszek.

Losowania dokonał pacjent oddziału dziecięcego – Mateusz Strzelec.

Nagrody wylosowali:

Kucharczyk Łukasz ze Starachowic - sprzęt AGD
Ołownia Marcin ze Skarżyska-Kamiennej - rower
Strzelec Grażyna ze Skarżyska-Kamiennej - rower
Nowek Jan z Sorbina (gmina Bliżyn), - rower
Strzelec Michał z Gadki (gmina Mirzec) - rower
Szrauncer Jerzy z Suchedniowa - rower
Nawrot Daniel z Łącznej - rower
Maciejczak Dariusz z Kierza Niedźwiedziego – (gmina Skarżysko Kościelne) – rower


Ciekawostka: Podczas losowania został również wylosowany Prezydent Roman Wojcieszek, Mimo iż oddał krew nie przyjął nagrody i zwrócił ją do powtórnego rozlosowania. Dzięki temu rower otrzymał Marcin Ołownia ze Skarżyska-Kamiennej.

001 losowanie [640 x 457].JPG002 losowanie [640 x 457].JPG003 losowanie [640 x 457].JPG004 losowanie [640 x 457].JPG005 losowanie [640 x 457].JPG006 losowanie [640 x 457].JPG008 losowanie [640 x 457].JPG009 losowanie [640 x 457].JPG

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.