Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Europejczycy bez samochodu

Bez samochodu [lid].jpgW Skarżysku w dniach 16-22 września odbędą się imprezy związane z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu (16-22 września) oraz Europejskim Dniem bez Samochodu. Prezydent Skarżyska - Kamiennej Roman Wojcieszek serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców naszego miasta do włączenia się w tą akcję. 22 września przypada Europejski Dzień Bez Samochodu, promujący proekologiczne rozwiązania w transporcie, alternatywne paliwa, komunikacje zbiorową itp. Z tej okazji co roku w wielu miastach w całej Europie  organizowane są m.in. przejazdy rowerowe, bezpłatne dni w komunikacji zbiorowej itp. promujące powstawanie dróg rowerowych, przyjazne dla środowiska rozwiązania w transporcie (jak stosowanie proekologicznych paliw. Tego dnia promowane jest również zmniejszenie zanieczyszczeń, hałasu powodowanego przez transport, wzrost bezpieczeństwa ruchu drogowego, zmniejszenie liczby wypadków, usprawnienia komunikacji zbiorowej i poprawę jakości jej funkcjonowania.

W związku z tym od 16 – 22 września 2009 roku w Skarżysku-Kamiennej organizowane będą imprezy związane z obchodami „Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu”  oraz „Europejskiego Dnia bez Samochodu”.Tegoroczna akcja organizowana jest pod hasłem: „Popraw KLIMAT swojego miasta”. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Skarżyska do aktywnego wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Poniżej prezentujemy szczegółowy program akcji:


Program


16 września (środa) – Europejski Dzień bez samochodu w konkursach.

- Prelekcje w szkołach podstawowych i gimnazjach na temat wypadków i hałasu spowodowanego nadmierną ilością samochodów poruszających się po drogach


17 września (czwartek) – Akcje Edukacyjne w szkołach.

Zakończenie konkursów ogłoszonych przez Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej

- Fotograficzny “Kontrasty w otoczeniu Skarżyska – Dziewicza natura – skażone środowisko” dla wszystkich mieszkańców gminy Skarżysko-Kamienna
- Plastyczny dla dzieci przedszkolnych - “Jak wygląda świat bez samochodów”
- Plastyczny dla uczniów klas I-III szkół podstawowych “Popraw Klimat swojego miasta”
- Plastyczny dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych “Popraw Klimat swojego miasta”
- Konkurs na najlepszą prezentację multimedialną dla uczniów gimnazjum na temat “Popraw Klimat swojego miasta”


18 września (piątek):

Od 18 września przez cały tydzień na lekcjach wychowawczych:
- Szkoły podstawowe:  emisje filmu edukacyjnego na temat właściwego i bezpiecznego zachowania
  się dzieci w autobusach komunikacji miejskiej
- Pogadanki i prelekcje w szkołach przy udziale przedstawiciela MKS

19 września (sobota):

10.30 – otwarcie nowego szlaku rowerowego do źródła rzeki Kamiennej „Biały Stok”:
             Dla rowerzystów: wyjazd rowerami spod MCK o godzinie 7.45
             Dla pieszych: od Sołtykowa (koło Cegielni) zbiórka 8.20 – trasa ok. 8 km

20 września (niedziela) - “Aktywny wypoczynek dla niezmotoryzowanych”

- Wycieczka Cyklistów – wyjazd o godz. 9.00 spod Miejskiego Centrum Kultury
- Rajd Pieszy PTTK – szlak czerwony z Wąchocka do Skarżyska-Kamiennej. Wyjazd ze Skarżyska-Kamiennej do Wąchocka autobusem MKS „A” z przystanku na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Niepodległości o godzinie 9.00.

21 września (poniedziałek)

- rozstrzygnięcie konkursów ogłoszonych przez Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej
- akcja balonik –“Weź balonik - zostaw samochód”
- bieg patrolowy dla uczniów klas IV – V szkół podstawowych

22 września (wtorek) – Happening ekologiczny

- akcja balonik –“Weź balonik - zostaw samochód”
- marsz ulicami miasta z transparentami spod Urzędu Miasta – godz. 10.00
- happening przy MCK
- ogłoszenie wyników konkursów i wręczenie nagród

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.