Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Piknik archeologiczny

krzemik 1 [lid].JPGW dniu 2 sierpnia 2009 roku w rezerwacie archeologiczno – przyrodniczym Krzemionki odbył się piknik archeologiczny „Krzemionki – Wielkie Odkrycie”. Podczas pikniku wystąpiły dzieci i młodzież z grupy Rydno działającej przy Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku.

 

 

2 sierpnia na terenie rezerwatu archeologiczno – przyrodniczego w Krzemionkach Opatowskich odbył się piknik archeologiczny. Zwiedzający rezerwat mogli zobaczyć jak wyglądało życie ludzi neolitu posługujących się krzemiennymi narzędziami. Bardzo sugestywnie sceny te prezentowali członkowie grupy Rydno. Dzieci ze skarżyskich szkół pod kierunkiem pani Jagody Juchiewicz przy akompaniamencie bębnów przedstawiły porywającą wersję walki o Ochrę. Natomiast studenci pod kierunkiem Piotra Kardysia również przebrani w stroje z epoki prezentowali narzędzia, broń myśliwską oraz pokazywali trudy życia w epoce kamienia. Młodzież naszego miasta wspomagali przedstawiciele Skarżyskiego Wortalu Turystycznego oraz członkowie skarżyskiego oddziału PTTK-u. Urząd Miasta w Skarżysku - Kamiennej sponsorował grupie RYDNO wyjazd na tą imprezę.

Jestem pod wielkim wrażeniem poziomu tej imprezy. Brawo dla młodzieży i ich opiekunów. Miło spędziłem tu czas i z pewnością będę brał udział w następnych tego typu przedsięwzięciach – zdradził nam Jan Janiec jeden z uczestników pikniku. Więcej informacji na ten temat na stronie Skarżyskiego Wortalu Turystycznego http://www.skarzysko.eu


krzemik 0 [640 x 457].JPG
krzemik 1 [640 x 457].JPGkrzemik 2 [640 x 457].JPG
krzemik 3 [640 x 457].JPGkrzemik 4 [640 x 457].JPG
krzemik 5 [640 x 457].JPGkrzemik 6 [640 x 457].JPGkrzemik 7 [640 x 457].JPGkrzemik 8 [640 x 457].JPGkrzemik 9 [640 x 457].JPGkrzemik 11 [640 x 457].JPGkrzemik 10 [640 x 457].JPG
Zdjęcia przkazał Urzędowi Miasta  Skarżyski Wortal Turystyczny http://www.skarzysko.eu

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.