Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Fontanna na Mikołaja

fontanna wizualizacja 1 [lid].jpgDo końca listopada 2009 roku ma zakończyć się „Budowa fontanny wraz z infrastrukturą towarzyszącą w rejonie ul. Norwida i ul. Sikorskiego”. Obecnie na miejscu budowy firma ZUH TOMBET z Kielc prowadzi demontaż starej fontanny. 

 

 

W rejonie ulic Norwida i Sikorskiego trwają obecnie prace przy budowie fontanny prowadzi je firma ZUH TOMBET z Kielc, która wygrała przetarg. W trakcie realizacji tej inwestycji ma zostać przeprowadzona rozbiórka istniejącej fontanny oraz częściowa rozbiórka znajdującego się pod nią zbiornika przeciwpożarowego, a także przeniesienie istniejącego kiosku poza obszar opracowania.

W rejonie skrzyżowania ulic Norwida i Sikorskiego zostanie wykonany skwer wypoczynkowy w formie okręgów na różnych poziomach terenu. Głównym akcentem placu ma być okrągła fontanna, wokół której zaprojektowany jest kolisty deptak otoczony rabatami kwiatowymi z jednej strony, z drugiej zaś strony murem oporowym. Inwestycja obejmuje również budowę podziemnego pomieszczenia technicznego na urządzenia związane z funkcjonowaniem systemu wodnego. Firma ZUH TOMBET zobowiązała się również do wykonania niezbędnych przyłączy wodnokanalizacyjnych, elektrycznych oraz oświetleniowych i dośwetleniowych. Na terenie budowy zostanie przeprowadzona częściowa wycinka drzew. Z uwagi na przebudowę istniejących chodników wykonana będzie ich rozbiórka

Prace demontażowe na miejscu starej fontanny są obecnie realizowane. Budowa fontanny ma się zakończyć 30 listopada 2009 roku. Całkowity koszt tej inwestycji wynosi 694.879,98 zł. Wszyscy z nadzieją czekamy na zakończenie prac.fontanna 1 [640 x 457].JPGfontanna (3) [640 x 457].JPG

fontanna (2) [640 x 457].JPGfontanna [640 x 457].JPGfontanna (4) [640 x 457].JPGfontanna 2 [640 x 457].JPG

fontanna wizualizacja 1 [640 x 457].jpg

fontanna wizualizacja 2 [640 x 457].jpg

 

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.