Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Zostań artystą - zaproszenie

LOGO MCK 2 [lid].jpg31 lipca i 1 sierpnia na ulice Skarżyska wyruszą artyści, by razem z widzami tworzyć spektakl teatralny. W trakcie tych interakcji aktorzy wchodzą w publiczność, prowokując widzów do wzięcia udziału w sztuce. W taki sposób aktorzy łamią tradycyjny podział "aktor-widz".

W Piątek 31.07.09 na placu obok Galerii PatJo (przy dworcu) artyści zaprezentują:

Interakcje teatralne. Uliczne "zajawki".
Szczudlarze , mimowie , żywe rzeźby+ warsztaty facepaintingwidowisko dzienne
"BECZKA ŚMIECHU"

Spektakl prowokujący do wspólnej zabawy aktorów z widzami. W spektaklu możemy zobaczyć parodię cyrku: akrobatyki, żonglerki, jazdy na jednokołowym rowerku, tresury dzikich zwierząt. Stajemy się również świadkami i uczestnikami seansu hipnozy!
Aktorzy wchodząc w publiczność, dowcipnie prowokują i niejako "zmuszają" widza do wzięcia w nim udziału, łamiąc tradycyjny podział "aktor-widz". Spektakl bezpośredni oraz dynamiczny.

Program przeznaczony dla widzów od 3 do 103 lat.
Spektakl otrzymał Główną Nagrodę na Festiwalu Teatrów Plenerowych w Białej Podlasce 2006


Widowisko wieczorne
"Arabeska"

Arabeska to efektowne widowisko plenerowe łączące elementy teatru ulicznego oraz pokazu pirotechnicznego. Zabawna, ciekawa fabuła nawiązuje do „Baśni z tysiąca i jednej nocy”.
Nastrojowe sceny rozgrywające się przy orientalnej muzyce przenoszą widza w tajemniczy świat Wschodu. Wszystkiemu temu towarzyszy znakomita gra szczudlarzy i tancerzy, niezwykłe kostiumy, płonące rekwizyty i efekty pirotechniczne. Napięcie rośnie wraz z trwaniem widowiska. Od delikatnych ruchów przy melodyjnych wschodnich dźwiękach, po dynamiczne „ogniowe szaleństwo”.


Sobota 01.08.09 na Placu Staffa (za MCK)


Interakcje teatralno - uliczne. Bębniarze żonglerzy, akrobaci. Wykonywane przez grupę happenersko -teatralną. ( 10 osób)
+ warsztaty bodypainting prowadzone prze Łucję Nowakowską , która pracowała z
Marriner Theatres /Melbourne, Australia/, Melbourne School of Fashion /Melbourne, Australia/, Peter Jago - hat designer /Melbourne, Australia/, B-Art Studio /Kraków/ Agencja UnU Models /Kraków/.
+ warsztaty cyrkowe ( żonglerka ,akrobatyka ) Prowadzone przez grupę happenersko -teatralną.( 10 osób)widowisko wieczorne
"Ona"

"Ona" Widowisko uliczne nagrodzone na festiwalach w kraju i za granicą.
Opowiadające historię zmagania się z własną wyobraźnia przez małą dziewczynkę.(rys)
Spektakl bardzo dynamiczny , kolorowy , przejrzysty .Oryginalna scenografia ( dwie wieże na , których znajdują się aktorzy grający na instrumentach.
W Widowisku występuje 12 artystów. Muzyka na żywo ( gitara solowa+ gitara basowa , perkusja , bębny).
Artyści tańczą , śpiewają , pojawiają się elementy akrobatyki.
Ogromna dawka energii.

 ZACHĘCAMY MIESZKAŃCÓW I TYCH DUŻYCH I TYCH MAŁYCH DO WZIĘCIA UDZIAŁU W INTERAKCJACH.

Z pewności nie zabraknie dla nikogo śmiechu i dobrej zabawy.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.