Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Trwa konkurs „Super Start up” - ostatnie dni na zgłoszenie swojego projektu

Masz ciekawy pomysł na start up? Interesujesz się biznesem? Zapraszamy do udziału w konkursie Super Start Up, organizowanym w ramach IV Międzynarodowego Forum Inwestycyjnego w Skarżysku-Kamiennej! Do wygrania są atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe. Termin składania projektów został wydłużony do 23 września do godziny 15.00.

Czytaj więcej...

Rozpoczęły się konsultacje w sprawie przebiegu „szybkich szprych”. Walka o „szprychę” dla Skarżyska trwa

- Dla Skarżyska ważne jest bezpośrednie połączenie z Centralnym Portem Komunikacyjnym, rozwiązania pośrednie będą marginalizowały nasze miasto – podkreślali w czasie konferencji prasowej: prezydent miasta, Konrad Krönig, posłanka Marzena Okła-Drewnowicz oraz radny Sejmiku Wojewódzkiego, Jan Maćkowiak po raz kolejny apelując o uwzględnienie Skarżyska w planach budowy szybkich linii kolejowych i prosząc mieszkańców o włączenie się w akcję zbierania podpisów poparcia dla tej inicjatywy.

 

Czytaj więcej...

Dzień bez Samochodu: bezpłatna komunikacja miejska

Skarżysko po raz kolejny włączyło się w Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. 22 września, kiedy obchodzony jest Dzień bez Samochodu, po mieście będzie można poruszać się autobusami miejskimi bez biletu. W ten sposób chcemy zwrócić uwagę na proekologiczne wzorce oraz zachęcić do korzystania z komunikacji zbiorowej.

Czytaj więcej...

Miniatury armat z września 1939 i wiele innych atrakcji w akcji „60+ Kultura”

Darmowy wstęp dla wszystkich 60-latków i osób starszych oferuje w pierwszy weekend jesieni (28-29 września) skarżyskie Muzeum im. Orła Białego. W ramach akcji „60+ Kultura” można będzie nie tylko skorzystać z okazji do gratisowego podziwiania miejscowych zbiorów, ale m.in. uczestniczyć w otwarciu wystawy miniatur armat z września 1939. Te ostatnie nawiązują do obchodzonego od 1998 roku Dnia Polskiego Państwa Podziemnego.

Czytaj więcej...

Pożegnanie lata - CABRIO POLAND (VIDEO)

W sobotę, 14 września w Skarżysku odbyła się duża impreza plenerowa na pożegnanie lata. Po raz drugi już w naszym mieście gościli właściciele kabrioletów z całej Polski, którzy wzięli udział w zlocie CABRIO POLAND. Do Skarżyska zaprosił ich prezydent miasta, Konrad Kronig. Na płycie stadionu RUCH zebrało się liczne grono fanów kabrioletów.

Czytaj więcej...

Wernisaż Dagmary Malinowskiej (VIDEO)

13 września w Małej Galerii Miejskiego Centrum Kultury odbyło się otwarcie wystawy Wernisaż nie wszystkich prac skończonych Dagmary Malinowskiej. Więcej w materiale filmowym.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Bartłomiejem Sienkiewiczem w MCK (VIDEO)

We wtorek w Miejskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie autorskie z prawnukiem Henryka Sienkiewicza. W swoim dorobku Bartłomiej Sienkiewicz ma takie tytuły jak „Państwo teoretyczne”, „Onegdaj w Krakowie”, a ostatnio „Sienkiewicz z nami”. Więcej w materiale filmowym.

Czytaj więcej...

Remont ul. Asfaltowej z dofinansowaniem

Prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig odebrał dzisiaj z rąk wojewody świętokrzyskiego, Agaty Wojtyszek promesę na dofinansowanie remontu ulicy Asfaltowej. Zadanie zostanie zrealizowane w przyszłym roku.

 

 

 

Czytaj więcej...

Skarżysko pożegnało lato 2019

W sobotę, 14 września w Skarżysku odbyła się duża impreza plenerowa na pożegnanie lata. Wydarzenie zaczęło się rano od zlotu kabrioletów i parady pojazdów ulicami miasta, a zakończyło wieczorem koncertami. Zwieńczeniem był występ grupy BIG CYC.

 

 

 

Czytaj więcej...

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.