Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Wernisaż wystawy Andrzeja Kozłowskiego w MCK (VIDEO)

12 lipca w Nowej Galerii Miejskiego Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy Andrzeja Kozłowskiego „Świętokrzyskie klimaty w rzeźbie ludowej”. Podczas wernisażu artysta opowiedział o swoim warsztacie rzeźbiarskim. Zgromadzonych na otwarciu powitała dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, Katarzyna Michnowska-Małek.

Czytaj więcej...

Amerykańscy żołnierze z wizytą w Skarżysku

Muzeum im. Orła Białego było pierwszym punktem wizyty, którą w poniedziałkowe przedpołudnie złożyli w Skarżysku-Kamiennej amerykańscy żołnierze stacjonujący na kieleckiej Bukówce. Gości z Kalifornii i Minnesoty przywitali w skarżyskim muzeum: Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta miasta oraz Grzegorz Bień, dyrektor placówki.

Czytaj więcej...

"Kino Retro" w MCK (VIDEO)

W sobotę już po raz siódmy Miejskie Centrum Kultury zaprosiło wszystkich miłośników klasycznego kina na filmowy maraton pod hasłem „KINO RETRO”.

Czytaj więcej...

Wyścig Solidarności ze startem w Skarżysku (VIDEO)

5 lipca z naszego miasta wystartował czwarty etap 30. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Start usytuowany był przy ul. Tysiąclecia (przy Placu Staffa). Trasa tegorocznej edycji wyścigu prowadzi z Łodzi do Krosna. Zawodnikom kibicował m.in. zastępca prezydenta Skarżyska, Krzysztof Myszka.

Czytaj więcej...

Podziękowania za „Wakacje z boksem”

Zakończyły się zajęcia „Wakacje z boksem” organizowane bezpłatnie dla dzieci przez Akademię Holistyczną. Przedstawiciele Akademii: Brunon Sokołowski i Krzysztof Ogłoza przekazali podziękowania prezydentowi miasta, Konradowi Krönigowi i jego zastępcy, Andrzejowi Brzezińskiemu za wsparcie w organizacji zajęć dla młodych mieszkańców miasta.

 

Czytaj więcej...

Skarżysko również zbiera pluszaki dla dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka

Skarżysko przyłącza się do akcji zbiórki pluszaków dla małych pacjentów z sali wybudzeń w Centrum Zdrowia Dziecka. Pierwsze pluszowe misie od mieszkańców Skarżyska przekazał prezydent miasta, Konrad Krönig, który zachęca kolejne osoby do dołączenia do akcji. Nowe pluszaki (z metką) można przynosić do Biura Obsługi Interesanta w Urzędzie Miasta. Zbiórka potrwa do 26 lipca.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na V Skarżyski Piknik Historyczny

Piknik odbędzie się na terenie Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku 20 lipca. Rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do godz. 22.00. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta Skarżyska-Kamiennej.

 

 

 

Czytaj więcej...

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.