Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Klub GALA SKARŻYSKO otrzymał grant na Rodzinną Olimpiadę Siatkarską

Trzy organizacje społeczne z powiatu skarżyskiego – w tym Klub Sportowy „Gala Skarżysko” otrzymały granty na realizację swoich inicjatyw w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”, realizowanego przez Fundację Tesco. Wręczanie nagród odbywało się w środę, 11 lipca w Urzędzie Miasta. Granty wręczali przedstawiciele Tesco wspólnie z prezydentem Skarżyska, który objął program swoim patronatem honorowym.

 

Czytaj więcej...

Inwestycje warte kilkadziesiąt milionów złotych

Dzięki sprawnemu pozyskiwaniu zewnętrznych pieniędzy i możliwości zapewnienia wkładów własnych z budżetu miasta, w Skarżysku odbędzie się szereg ważnych inwestycji. Cześć z nich już się rozpoczęła, kolejne ruszą w przyszłym roku.

 

 

 

Czytaj więcej...

Trwa konkurs na najlepszy pomysł biznesowy

Przypominamy o trwającym w Skarżysku konkursie „Start up – Anatomia”. Prezydent miasta, Konrad Krönig i Centrum Obsługi Inwestora zachęcają do udziału wszystkich mieszkańców miasta i powiatu skarżyskiego, którzy mają pomysł biznesowy na ciekawą działalność gospodarczą.

Czytaj więcej...

Pierwszy Biznes - Wsparcie w Starcie

Zachęcamy do zapoznania się z rządowym programem Pierwszy Biznes-Wsparcie w Starcie, w ramach którego udzielane są niskooprocentowane (0,44% w skali roku) pożyczki dla osób młodych – absolwentów, studentów ostatnich lat studiów oraz osób bezrobotnych. Pożyczkę w ramach programu na uruchomienie i rozwój własnej firmy można uzyskać bez żadnych dodatkowych kosztów, aplikując drogą elektroniczną poprzez zatwierdzoną przez Bank Gospodarstwa Krajowego platformę elektroniczną stworzoną i prowadzoną przez Małopolski Fundusz Ekonomii Społecznej.

Czytaj więcej...

Jesienią ruszy drugi klub dla seniorów

Postępują prace przy remoncie lokalu, w którym będzie działał Klub Seniora. Będzie to drugie takie miejsce w Skarżysku, a seniorzy rozpoczną tam zajęcia już jesienią.

 

 

 

Czytaj więcej...

Letnie Podwórko MCK - zapraszamy ! (VIDEO)

Prezydent Skarżyska, Konrad Kronig i Miejskie Centrum Kultury po raz kolejny zapraszają najmłodszych do wspólnego spędzania wakacji na letnim podwórku MCK. Nie zabraknie tak lubianych przez dzieci dmuchańców. Uruchomiona jest także wypożyczalnia rowerków i gokartów.

Czytaj więcej...

Za nami Trzeci Skarżyski Moto Street Food Festival (VIDEO)

Za nami Trzeci Skarżyski Moto Street Food Festival Skarżysko 2018, który odbywał się w miniony weekend. Impreza pod patronatem prezydenta Skarżyska Konrada Kroniga zorganizowana po raz trzeci cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W tym roku Miejskie Centrum Kultury przygotowało dla mieszkańców Skarżyska wszystko to co polubili w poprzednich edycjach i jeszcze kilka nowych niespodzianek.

Czytaj więcej...

bip

 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.