Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Skarżysko „Wzorową Gminą” w kategorii przedsiębiorczości

15 marca w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyła się gala wręczenia nagród dla najlepszych samorządów województwa świętokrzyskiego w ramach ogólnopolskiego konkursu "Wzorowa Gmina". Wśród nagrodzonych znalazło się Skarżysko-Kamienna, które odebrało nagrodę w kategorii PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ.

 

Czytaj więcej...

Bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom

Prezydent miasta wspólnie z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Skarżysku-Kamiennej zachęca rodziców i opiekunów dzieci do zapoznania się z komunikatem Ministra Zdrowia w sprawie nieodpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom. Ze szczepień można będzie korzystać od 20 marca do 29 czerwca 2018 r. Szczepienia obejmą dzieci, które – po wcześniejszym umówieniu na wizytę szczepienną – zgłoszą się do lekarza do 20 kwietnia 2018 r.

Czytaj więcej...

Kolejny etap regulacji wynagrodzeń w skarżyskiej oświacie

Zgodnie z zapowiedziami prezydenta miasta, kolejna grupa pracowników zatrudnionych w miejskich jednostkach edukacyjnych objęta zostaje regulacją wynagrodzeń. W tym etapie podwyżki dotyczą osób zatrudnionych na stanowisku opiekunki dziecięcej.

Czytaj więcej...

Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

Stowarzyszenie na rzecz Niepełnosprawnych SPES informuje, że do 5 kwietnia przyjmowane będą wnioski od rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujących się dziećmi, które wskutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym.

 

Czytaj więcej...

Obrady Młodzieżowej Rady Miasta

W miniony poniedziałek w Urzędzie Miasta obradowała Młodzieżowa Rada Miasta Skarżyska-Kamiennej. Była to trzecia w tej kadencji sesja, a młodzi radni przedstawili konkretne propozycje działań na najbliższe miesiące.

 

 

Czytaj więcej...

Rozpoczynamy sezon na Miasteczku Ruchu Drogowego

Zapraszamy do Miasteczka Ruchu Drogowego, zlokalizowanego przy ulicy Południowej w Skarżysku. W tym roku plac służący nauce zasad ruchu drogowego czynny będzie już od 13 marca. 
 
Miasteczko Ruchu Drogowego otwierane będzie codziennie o godzinie 8.00 i będzie czynne do godz. 21.00.

Czytaj więcej...

Dofinansowania do instalacji OZE - zapraszamy na spotkanie informacyjne

Przypominamy, że w najbliższy poniedziałek, 12 marca w MCK odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące programu dofinansowań na instalacje Odnawialnych Źródeł Energii dla osób fizycznych oraz przedsiębiorców. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkie zainteresowane osoby – od zainteresowania zależeć będzie uruchomienie programu w naszym mieście.

Czytaj więcej...

Pozbądź się azbestu. Gmina odbierze go od ciebie za darmo!

7 marca 2018r. Gmina Skarżysko-Kamienna rozpoczęła realizację zadania pn. „Usuwanie, transport i utylizacja wyrobów zawierających azbest z nieruchomości znajdujących się na terenie Gminy Skarżysko-Kamienna”. Zachęcamy mieszkańców (osoby fizyczne) do składania wniosków do Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamienna o sfinansowanie wywozu i utylizacji wyrobów zawierających azbest znajdujących się na posesjach na terenie naszej gminy.

Czytaj więcej...

"Mam na imię kobieta" - wystawa Anety Załęckiej (VIDEO)

W niedzielę, w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej “Mam na imię Kobieta” – Aneta Załęcka w obiektywie Jerzego Polańskiego. Tematem wystawy jest fotografia, malarstwo i pasja skarżyszczanki Anety Załęckiej. Wystawę można oglądać do 25 marca. Na otwarciu obecny był prezydent Skarżyska Konrad Kronig.

Czytaj więcej...

bip

um

um

mbti um

 

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.