Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Samorządowcy dla ciężko chorej Hani

Skarżyski samorząd – w odpowiedzi na apel Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Andrzeja Bętkowskiego - przyłącza się do zbiórki na rzecz ciężko chorej, 18-miesięcznej Hani. Dziewczynka zmaga się z nowotworem. - Zachęcam wszystkich Państwa, szczególnie pracowników administracji samorządowej, jednostek podległych, a także radnych Rady Miasta, do włączenia się w akcję „Świętokrzyscy samorządowcy dla Hani” i dokonywania wpłat - mówi prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.

Czytaj więcej...

Nowy sekretarz miasta rozpoczął pracę

Bernard Antos - doświadczony samorządowiec, były sekretarz województwa świętokrzyskiego – wygrał nabór na stanowisko sekretarza miasta. Pracę w Urzędzie Miasta w Skarżysku-Kamiennej rozpoczął 15 stycznia.

 

 

 

Czytaj więcej...

Biblioteka zaprasza na ferie

Propozycje na okres ferii przygotowała również Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna. Zachęcamy do udziału w ciekawych zajęciach czytelniczych i nie tylko.

Czytaj więcej...

Konferencja dla rodziców dzieci z autyzmem i trudnościami w zachowaniu

15 i 16 lutego w Skarżysku odbędzie się konferencja dotycząca autyzmu i terapii behawioralnej. W czasie spotkania superwizorzy i terapeuci behawioralni PLTB oraz rodzice dzieci korzystających z terapii opowiedzą m.in. o sposobach pracy z trudnymi zachowaniami, integracji dziecka z problemami, wczesnej interwencji behawioralnej i terapii trudności w żywieniu u dzieci z autyzmem. Patronat honorowy nad konferencją objął prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.

Czytaj więcej...

Ferie w muzeum

Ciekawą propozycję na ferie zimowe przygotowało również skarżyskie Muzeum Orła Białego. Zaplanowano zajęcia tematyczne oraz warsztaty muzyczne. Udział we wszystkich spotkaniach w Muzeum jest bezpłatny. Zachęcamy do udziału.

 

 

Czytaj więcej...

28. Finał WOŚP za nami (VIDEO)

W niedzielę w Skarżysku podobnie jak w całej Polsce odbył się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasłem tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy było „Wiatr w żagle”, a Orkiestra zagra na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej. Celem akcji była zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu medycznego dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Koordynatorem wydarzenia była Katarzyna Tambor.

Czytaj więcej...

Ferie na sportowo

Informowaliśmy już o ofercie przygotowanej na zbliżające się ferie zimowe przez MCK (kalendarz wydarzeń znajduje się TUTAJ). Ciekawe propozycje przygotowało również Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji. Szczegóły poniżej.

 

Czytaj więcej...

Mieszkańcy miasta mogą składać podpisy poparcia dla akcji „Tanie segregowanie”

Przypominamy, że w mieście trwa akcja zbierania podpisów pod inicjatywą wprowadzenia rządowych dopłat do stawek śmieciowych, które ponoszą mieszkańcy. Prezydent miasta i radni Rady Miasta wystosowali w tej sprawie apel to premiera Mateusza Morawieckiego, proponując wdrożenie systemu 50-procentowych dofinansowań. Podpisy pod inicjatywą można składać również w Urzędzie Miasta.

Czytaj więcej...

Wiatr w żagle – udany finał WOŚP w Skarżysku

W Skarżysku w czasie wczorajszego finału WOŚP padł kolejny rekord. Sztabowi z MCK udało się zebrać ponad 83 tysiące złotych! To kwota o około 20 tysięcy większa, niż przed rokiem.

 

 

 

Czytaj więcej...

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.