Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

W Skarżysku powstanie Dzienny Dom Opieki Medycznej

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Przychodnie Miejskie” w Skarżysku-Kamiennej pozyskał ponad 3 mln dofinansowania unijnego na utworzenie Dziennego Domu Opieki Medycznej. Projekt realizowany jest od 1 września 2020 roku, a rekrutacja do projektu rozpocznie się w styczniu 2021 roku. Wsparcie skierowane będzie do osób niesamodzielnych, w szczególności do osób powyżej 65 lat, których stan zdrowia nie pozwala na pozostawanie wyłącznie pod opieką podstawowej opieki zdrowotnej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, a jednocześnie nie wymagają całodobowego nadzoru lekarskiego i pielęgniarskiego realizowanego w trybie stacjonarnym.

Czytaj więcej...

Wspólnie na rzecz rozwoju wolontariatu w Skarżysku-Kamiennej

21 września w Skarżysku-Kamiennej odbędzie się spotkanie KOALICJA NA RZECZ ROZWOJU WOLONTARIATU. W imieniu organizatorów zapraszamy do aktywnego udziału w spotkaniu wolontariuszy i przedstawicieli organizacji pozarządowych. Finalnym punktem będzie podpisanie list intencyjnego o powołaniu koalicji i wspólnej promocji wolontariatu.

Czytaj więcej...

Picie alkoholu w czasie ciąży – fakty i mity

Urząd Miasta włączył się w ogólnopolską kampanię edukacyjną „Ciąża bez alkoholu”. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem przypominającym, jaki wpływ na dziecko ma alkohol spożywany przez kobietę w ciąży.

 

Czytaj więcej...

Pomnik Powstania Styczniowego wkrótce będzie jak nowy

102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości uczczona zostanie m.in. przy odnowionym pomniku pamięci Powstania Styczniowego w skarżyskim Rejowie. Muzeum im. Orła Białego, które uzyskało na ten cel pieniądze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, podjęło prace renowacyjne. Efekty zobaczymy już wkrótce.

 

Czytaj więcej...

Kolekcjonerskie monety okolicznościowe w skarżyskim muzeum

Narodowy Bank Polski przekazał skarżyskiemu Muzeum im. Orła Białego cztery numizmaty kolekcjonerskie wydane dla uczczenia ważnych rocznic przypadających w 2020 roku. Teraz banknot i trzy monety trafią do gablot sal wystawowych na Rejowie, by następnie być kolejno eksponowane w skarżyskich szkołach. 

 

Czytaj więcej...

Światowy Dzień FAS - ciąża bez alkoholu

9 września obchodzimy Światowy Dzień FAS (Fetal Alcohol Syndrome). To nieuleczalny, niegenetyczny zespół chorobowy, mogący wystąpić u dzieci, których matki piły alkohol w czasie ciąży. Data 9 września nie jest przypadkowa: dziewiąty dzień, dziewiątego miesiąca ma symbolizować 9 miesięcy ciąży bez alkoholu. To doskonała sposobność, by przypomnieć o tym, że FAS i innym uszkodzeniom alkoholowym można zapobiec w 100% zachowując abstynencję w czasie trwania ciąży.

 

Czytaj więcej...

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.