Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Ekologiczny spektakl dla dzieci

Czym jest smog, jak działalność człowieka wpływa na środowisko, dlaczego należy segregować odpady – między innymi te tematy poruszono w czasie spektaklu edukacyjnego, który dzisiaj (środa, 23 maja) obejrzały dzieci ze skarżyskich przedszkoli.

 

 

Czytaj więcej...

Trwają konsultacje w sprawie ograniczania sprzedaży alkoholu

21 maja w Skarżysku rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące ewentualnego ograniczenia czasu sprzedaży oraz liczby punktów sprzedających napoje alkoholowe na terenie miasta. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje opinie do 25 maja. Dzisiaj (wtorek, 22 maja) o godzinie 16.00 w Urzędzie Miasta odbędzie się też spotkanie otwarte w tej sprawie.

Czytaj więcej...

Mieszkaniec Skarżyska świętował 100. urodziny

Pan Jan Czemies – mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej obchodził w poniedziałek, 21 maja swoje setne urodziny. W dniu tego wyjątkowego jubileuszu z życzeniami i kwiatami odwiedzili go: Andrzej Brzeziński, zastępca prezydenta miasta oraz przedstawicielki Urzędu Stanu Cywilnego i KRUS.

 

Czytaj więcej...

„Ojcowie Niepodległości” - zachęcamy do odwiedzenia wystawy

W Skarżysku od dzisiaj (21 maja) oglądać można wystawę „Ojcowie Niepodległości”, przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej. Wystawa przybliża postaci Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego oraz Ignacego Daszyńskiego.

 

Czytaj więcej...

Specjalny dodatek dla odchodzących na emeryturę

Pracownicy jednostek podległych gminie, którzy zadeklarują przejście na emeryturę, będą mogli liczyć na specjalny dodatek emerytalny w wysokości 1.000 zł miesięcznie, wypłacany przez okres do pół roku. Prezydent miasta poprosił dyrektorów jednostek o wprowadzenie stosownych zapisów w regulaminach pracy.

Czytaj więcej...

Festiwal Piosenki Skarżysko w MCK (VIDEO)

W Sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury już po raz 27. Odbywał się Festiwal Piosenki Skarżysko organizowany cyklicznie przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego.

Czytaj więcej...

Zawody wędkarskie dla dzieci - zapraszamy.

3 czerwca na Rejowie za ośrodkiem „Myśliwska” odbędą się zawody wędkarskie dla dzieci do lat 14. Zawody organizowane są w ramach akcji „Dzień Dziecka na Sportowo”. O godzinie 9:00 rozpoczną się zapisy, a o godzinie 10:00 zawody. Organizatorem zawodów są koła wędkarskie działające na terenie Skarżyska. Dla uczestników zawodów przygotowano nagrody. Zapraszamy do udziału.

Prezes „Wodociągów” otrzymał absolutorium

Prezes skarżyskich „Wodociągów” oraz Rada Nadzorcza otrzymały absolutorium za 2017 rok w czasie Zwyczajnego Zgromadzenia Wspólników, które odbywało się w MPWiK w minionym tygodniu. Na posiedzeniu rozmawiano m.in. o kondycji spółki - podkreślano stabilną sytuację finansową i rosnące zyski.

Czytaj więcej...

„Ojcowie Niepodległości” - wystawa IPN w Skarżysku

Instytut Pamięci Narodowej Delagatura w Kielcach oraz Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej zapraszają na wystawę "Ojcowie Niepodległości". Otwarcie wystawy odbędzie się w poniedziałek, 21 maja o godz. 12.00 w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Wstęp wolny, a wystawa czynna będzie do końca czerwca.

Czytaj więcej...

bip

 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.