Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Harmonogramy odbioru śmieci - kwiecień 2020

Publikujemy harmonogramy odbioru odpadów w kwietniu dla poszczególnych osiedli i ulic w mieście. Prosimy o zapoznanie się i przestrzeganie wyznaczonych dat odbioru poszczególnych frakcji odpadów.

Czytaj więcej...

Stypendia szkolne - aktualizacja dochodu

Wnioskodawcy, którzy złożyli wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2019/2020, powinni w najbliższym czasie (do końca kwietnia 2020 roku) złożyć aktualizację dochodu swojej rodziny. Ze względu na brak możliwości bezpośredniego kontaktu z interesantem, prosimy o pobranie dokumentów w formie elektronicznej, wypełnienie ich, a następnie dostarczenie do skrzynki podawczej Urzędu Miasta Skarżyska-Kamiennej (parter, główne wejście do Urzędu Miasta).

Czytaj więcej...

Z kamerą w muzeum

W obecnej sytuacji nie można zwiedzać skarżyskiego Muzeum Orła Białego, jednak zachęcamy do zapoznania się ze zbiorami placówki w formie... multimedialnej.

Czytaj więcej...

Aplikacja KWARANTANNA DOMOWA - jak działa, skąd pobrać?

Kwarantanna domowa – to aplikacja, która ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Program umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywa osoba objęta kwarantanną, podstawową ocenę stanu zdrowia i bezpośrednie zgłoszenie zagrożenia. Ułatwia też zaopatrzenie w najpotrzebniejsze artykuły osobom, które nie mają takiej możliwości samodzielnie.

Czytaj więcej...

Za kilka dni rozpocznie się pozimowe zamiatanie ulic

W poniedziałek w Skarżysku rozpocznie się zamiatanie dróg gminnych po akcji zima. Akcja sprzątania ulic potrwa do 8 kwietnia. Prosimy o zapoznanie się z planowanym harmonogramem prac oraz o niepozostawianie samochodów na ulicach w dniu, w którym ma się odbywać zamiatanie na danym osiedlu.

 

 

Czytaj więcej...

Apelujemy: stop wypalaniu traw

Skarżyski samorząd po raz kolejny przyłącza się do apelu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej o niewypalanie traw na nieużytkach. Przypominamy, że pożary traw niszczą florę i faunę, powodują zagrożenie dla ludzi i generują koszty.

 

Czytaj więcej...

Informacja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

Od 24 marca 2020 r. pomoc osobom bezdomnym będzie świadczona w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Sikorskiego 19 (główny budynek MOPS).
Informacje telefoniczne można uzyskać pod numerami telefonów: 41 25 29 110, 41 25 29 130. Osoby bezdomne przebywające w Noclegowni przy ul. Wileńskiej 34 - telefon 41 25 29 137.
PRZYJMOWANIE WNIOSKÓW/PODAŃ W GODZINACH OD 11.30 DO 13.30.
KASA MOPS OD 3 MARCA CZYNNA JEST W GODZINACH OD 11.30 DO 13.30

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.