Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

„Koperty życia” dla skarżyskich seniorów

Referat Zdrowia w Urzędzie Miasta rozpoczyna rozdawanie „Kopert życia”, czyli specjalnie oznakowanych pakietów, zawierających podstawowe informacje o stanie zdrowia i przyjmowanych lekach. Do rozdysponowania jest 500 kopert. Do ich odbioru zapraszamy osoby starsze, przyjmujące leki. „Koperta życia” to kolejna inicjatywa prezydenta Skarżyska-Kamiennej, skierowana do skarżyskich seniorów.

Czytaj więcej...

" Mam na imię kobieta" - wspólne świętowanie Dnia Matki pod patronatem prezydenta - zapraszamy (VIDEO)

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie a w szczególności Mamy na wspólne świętowanie Dnia Matki. 27 maja od godziny 15.00 na Placu Staffa za Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku wspólnie sprawdzimy jak wielką metamorfozę może przejść Kobieta, która pragnie zmian. Czy zmiana wyglądu  ma wpływ na nasze życie? Czy za metamorfozą wewnętrzną idzie także zmiana wewnętrzna? Jak zdrowo żyć? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdą Państwo podczas imprezy “Mam na imię Kobieta... Kobieta zmienna jest ?!” a wszystko to podane w lekkiej przyjemnej formie z dużą dawką humoru, podczas koncertu - niespodzianki. Wydarzenie jest zorganizowane dzięki wsparciu i patronatowi honorowemu prezydenta miasta Konrada Kroniga.

Czytaj więcej...

Prezydent miasta i MCK zapraszają do świętowania Dnia Dziecka

Prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig oraz Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej zapraszają wszystkie dzieci do udziału w atrakcjach, przygotowanych z okazji Dnia Dziecka. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, a wielkie świętowanie potrwa 3 dni.

Czytaj więcej...

Trzeci Skarżyski Moto Street Festival Skarżysko 2018 - zapraszamy (VIDEO)

Trzeci Skarżyski Moto Street Food Festival Skarżysko 2018 odbędzie się od 29 czerwca do 1 lipca (od piątku do niedzieli), czyli na powitanie, a nie na pożegnanie wakacji, jak było dotychczas. Zmiana ta podyktowana jest głównie względami pogodowymi. Przygotowaliśmy dla Państwa w tym roku wszystko to co lubiliście z poprzednich edycji i jeszcze kilka nowych niespodzianek. Zaproszenie w materiale filmowym.

Czytaj więcej...

Ekologiczny spektakl dla dzieci

Czym jest smog, jak działalność człowieka wpływa na środowisko, dlaczego należy segregować odpady – między innymi te tematy poruszono w czasie spektaklu edukacyjnego, który dzisiaj (środa, 23 maja) obejrzały dzieci ze skarżyskich przedszkoli.

 

 

Czytaj więcej...

Trwają konsultacje w sprawie ograniczania sprzedaży alkoholu

21 maja w Skarżysku rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące ewentualnego ograniczenia czasu sprzedaży oraz liczby punktów sprzedających napoje alkoholowe na terenie miasta. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje opinie do 25 maja. Dzisiaj (wtorek, 22 maja) o godzinie 16.00 w Urzędzie Miasta odbędzie się też spotkanie otwarte w tej sprawie.

Czytaj więcej...

Mieszkaniec Skarżyska świętował 100. urodziny

Pan Jan Czemies – mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej obchodził w poniedziałek, 21 maja swoje setne urodziny. W dniu tego wyjątkowego jubileuszu z życzeniami i kwiatami odwiedzili go: Andrzej Brzeziński, zastępca prezydenta miasta oraz przedstawicielki Urzędu Stanu Cywilnego i KRUS.

 

Czytaj więcej...

„Ojcowie Niepodległości” - zachęcamy do odwiedzenia wystawy

W Skarżysku od dzisiaj (21 maja) oglądać można wystawę „Ojcowie Niepodległości”, przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej. Wystawa przybliża postaci Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego oraz Ignacego Daszyńskiego.

 

Czytaj więcej...

Specjalny dodatek dla odchodzących na emeryturę

Pracownicy jednostek podległych gminie, którzy zadeklarują przejście na emeryturę, będą mogli liczyć na specjalny dodatek emerytalny w wysokości 1.000 zł miesięcznie, wypłacany przez okres do pół roku. Prezydent miasta poprosił dyrektorów jednostek o wprowadzenie stosownych zapisów w regulaminach pracy.

Czytaj więcej...

bip

 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.