Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Dzień Pracownika Socjalnego

21 listopada obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. Prezydent Skarżyska przekazał z tej okazji pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej życzenia i podziękowania za codzienne zaangażowanie w pracę z osobami potrzebującymi wsparcia.

Czytaj więcej...

"Oczy i obiektywy" w Miejskim Centrum Kultury (VIDEO)

Przegląd filmów, wystawa oraz debata złożyły się na wydarzenie zatytułowane „Oczy i obiektywy”, które odbyło się w Miejskim Centrum Kultury. Etnografowie ze Skarżyska spotkali się z uczniami ze szkół z terenu naszego miasta. Wspomniane przeglądy odbywają się na terenie całego kraju. Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” imienia Witolda Dynowskiego z Warszawy.

Czytaj więcej...

"Między słowami" w Miejskim Centrum Kultury (VIDEO)

16 listopada odbyło się kolejne spotkanie miłośników „Kawiarni Literackiej”. Tym razem spotkali się na promocji tomików poetyckich “Między słowami” Elżbiety Jach i “Portrety z cieniem” Marzanny Kruk. Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego.

Czytaj więcej...

"Z Pieśnią do Niepodległej" - koncert finałowy (VIDEO)

W środę w Miejskim Centrum Kultury odbył się Koncert Finałowy XI Skarżyskiego Przeglądu Pieśni Patriotycznej "Z Pieśnią do Niepodległej". 7 listopada w sali widowiskowej MCK odbyły się przesłuchania, które zorganizowano w pięciu kategoriach wiekowych: Organizatorem przeglądu było Miejskie Centrum Kultury i Wydział Kultury, Oświaty i Sportu Urzędu Miasta a także Szkoła Muzyczna .

Czytaj więcej...

Skarżysko oczami twórców

Zapraszamy na wernisaż wystawy zbiorowej Skarżyskiego klubu Twórców “SKART” pod tytułem „Skarżysko-Kamienna oczami twórców”, która została zorganizowana z inicjatywy członków Klubu „SKART”, którzy w ten sposób pragną uczcić 95. rocznicę nadania praw miejskich Skarżysku-Kamiennej. Wernisaż odbędzie się 29 listopada, a wystawa czynna będzie do 16 grudnia 2018 roku.

Czytaj więcej...

"Patriotycznie pod strzechą" w MCK (VIDEO)

W niedzielę, 11 listopada w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku, Obwód Świętokrzyski Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz Urząd Miasta zaprosili na rodzinne obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pod hasłem „Patriotycznie pod strzechą”. Przy największych polskich przebojach można było napić się dobrej herbaty w kawiarence w stylu lat 20-tych oraz skosztować darmowej grochówki z kotła. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci - zarówno tych najmłodszych, jak i nieco starszych. W Patio Miejskiego Centrum Kultury zorganizowano "Prywatkę na 100-latka" czyli 100 lat polskich piosenek w jeden wieczór. Na muzyczną podróż po nutach, gatunkach i dziesięcioleciach zaprosił druh Rafał Żak. W programie niedzielnej imprezy znalazły się również warsztaty plastyczne dla dzieci pod hasłem „Piękna nasza Polska cała”, gry dla dzieci „Jesteśmy Polką i Polakiem”, projekcja filmu „Niezwyciężeni”, pokazy udzielania pierwszej pomocy Wszyscy bawili się doskonale, świętując wyjątkową rocznicę.

Czytaj więcej...

"Moja Niepodległa" w Kawiarni Literackiej MCK (VIDEO)

9 listopada w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbyło się kolejne spotkanie w Kawiarni Literackiej tym razem z poezją Grupy Literackiej “Wiklina”. Kolejne spotkanie w ramach kawiarni było poświęcone setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, było okazją do promocji tomiku wierszy o tematyce patriotycznej zatytułowanym „Moja Niepodległa”.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Turniej Szachowy na 100-lecie Odzyskania Niepodległości (VIDEO)

11 listopada w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku został przeprowadzony Ogólnopolski Turniej Szachowy w Szachach Szybkich z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski. Turniej został zorganizowany przez Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani okolicznościowymi upominkami ufundowanymi przez Urząd Miasta w Skarżysku. Szczegóły w materiale filmowym.

Czytaj więcej...

I sesja nowej Rady Miasta

W czwartek, 22 listopada odbędzie się I sesja nowo wybranej Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej. W trakcie sesji radni złożą ślubowanie, wybiorą przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady Miasta. Ślubowanie złoży także prezydent miasta. Sesja odbędzie się w patio Miejskiego Centrum Kultury. Rozpocznie się o godzinie 12.00.

Czytaj więcej...

Mikołajki na pływalni

Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji zaprasza do udziału w Mikołajkowym Turnieju Pływackim. Turniej adresowany jest do reprezentacji dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zachęcamy do udziału! Zgłoszenia przyjmowane są do 4 grudnia.

 

 

Czytaj więcej...

bip

 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.