Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Zajęcia z rękodzieła artystycznego dla seniorów w MCK. Zapraszamy.

Miejskie Centrum Kultury zaprasza wszystkie zainteresowane osoby na zajęcia z Rękodzieła Artystycznego dla Seniorów. Spotkania odbywają się w czwartki, w godzinach 10:00-11:30 w Miejskim Centrum Kultury (pracownia plastyczna). Zapisy na zajęcia w Impresariacie Artystycznym MCK, tel. kom. 500 199 710. Zajęcia płatne – 5 złotych od osoby.

Czytaj więcej...

Historyczny moment dla skarżyskiej biblioteki – rusza kapitalny remont

Rozpoczyna się remont Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka. 20 marca dyrektorka biblioteki, w obecności prezydenta miasta, podpisała umowę z wykonawcą, a dzień później przekazany został plac budowy. Biblioteka przejdzie kompleksową modernizację, a efekty prac będą widoczne już po wakacjach.

 

Czytaj więcej...

Harmonogram zamiatania ulic po akcji zima

W najbliższy weekend w Skarżysku ruszy zamiatanie jezdni dróg gminnych po akcji zima. W związku z powyższym prosimy mieszkańców o zapoznanie się z harmonogramem prac i nie pozostawianie samochodów na ulicach w dniach, w których planowane jest zamiatanie.

Czytaj więcej...

Sukcesy reprezentacji Skarżyskiego Klubu Bokserskiego

Prezydent Skarżyska-Kamiennej gościł dzisiaj złotych medalistów Mistrzostw Okręgu Świętokrzyskiego 2019 w Boksie – podopiecznych Skarżyskiego Klubu Bokserskiego. Pogratulował zawodnikom sukcesów indywidualnych, a trenerowi przekazał wyrazy uznania za uplasowanie się Klubu w czołówce w regionie świętokrzyskim już w pierwszym roku działalności.

 

Czytaj więcej...

Turniej szachowy w MCK (VIDEO)

16 i 17 marca w Miejskim Centrum Kultury odbywał się IV Weekendowy Turniej FIDE. Turniej podzielony został na kategorie: turniej OPEN i turniej Juniorów. Organizatorem imprezy było Miejskie Centrum Kultury. Rozgrywki, do których przystąpiło 18 szachistów, zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund. Tempo gry wynosiło 90 minut na partię na zawodnika.

Czytaj więcej...

Trwa remont przedszkola na Dolnej Kamiennej

Przedszkole Publiczne nr 1, mieszczące się przy ulicy Rynek, przechodzi remont. Prace zakończą się w wakacje, jednak już dzisiaj widać efekty. Budynek został ocieplony, nowego kształtu nabiera też teren wokół przedszkola.

 

 

 

Czytaj więcej...

"Tęgie chłopy" w Miejskim Centrum Kultury (VIDEO)

17 marca w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury odbył się koncert zespołu TĘGIE CHŁOPY. Na koncert zaprosili: Fundacja Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach oraz Miejskie Centrum Kultury. Wstęp na koncert był bezpłatny.

Czytaj więcej...

Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych

26 marca w Skarżysku odbędzie się V Świętokrzyski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych, organizowany przy finansowym wsparciu miasta i pod patronatem honorowym prezydenta Skarżyska-Kamiennej.

Czytaj więcej...

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.