Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Zapraszamy dzieci na bal karnawałowy z niespodzianką

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej oraz Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej zapraszają dzieci na Bal Karnawałowy z Cyrkiem O’BIMBOLANDO. Zabawa odbędzie się 1 lutego, a bilety można nabywać w Impresariacie Artystycznym MCK.

Czytaj więcej...

Skarżysko-Kamienna i Kazimierza Wielka, czyli północ i południe regionu, nawiązały współpracę

Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta miasta 22 stycznia uczestniczył w podpisaniu porozumienia o współpracy – między innymi kulturalnej – pomiędzy Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej a gminą Kazimierza Wielka. Spotkanie było też okazją do zaprezentowania walorów turystycznych i promocji artystów.

 

Czytaj więcej...

"Ameliówka 2018" w Miejskim Centrum Kultury (VIDEO)

18 stycznia w Nowej Galerii MCK odbył się wernisaż wystawy poplenerowej „AMELIÓWKA 2018”. Miejskie Centrum Kultury jesienią 2018 roku zorganizowało w Ameliówce plener twórczy dla artystów ze Skarżyskiego Klubu Twórców SKART. To kolejny plener, który był nie tylko okazją do spotkań, rozmów o sztuce, ale też świetnym warsztatem twórczym. Więcej w materiale filmowym.

Czytaj więcej...

Spotkanie trenerów piłkarskich w MCK (VIDEO)

W sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury odbyło się spotkanie trenerów piłkarskich. Była to pierwsza tego rodzaju impreza w naszym mieście. Do Skarżyska przyjechali szkoleniowcy z województwa świętokrzyskiego a także z sąsiednich regionów. Spotkanie zorganizował Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej przy wsparciu władz miasta.

Czytaj więcej...

IBUK Libra – czytelnia czynna całą dobę! Skarżyska biblioteka zaprasza do korzystania

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Skarżysku rozszerza ofertę, skierowaną do czytelników poprzez dostęp do 1.943 tytułów w wirtualnej czytelni IBUK LIBRA. Zapraszamy do czytelni w filiach Biblioteki (ul. Towarowa 20, ul. Sezamkowa 23, ul. Słowackiego 25 – w MCK oraz ul. Sportowa 30) po odbiór kodów dostępu, niezbędnych do rejestracji i bezpłatnego korzystania z platformy.

Czytaj więcej...

Można oddawać głosy na lokalną inicjatywę społeczną w programie „Decydujesz, pomagamy”

Organizatorzy programu „Decydujesz, pomagamy” informują, że 21 stycznia ruszyło głosowanie na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”. W naszym regionie konkurują ze sobą: Międzyszkolny Klub Sportowy „Gala Skarżysko”, Miejski Klub Sportowy Orlicz, MKS Orlicz, Stowarzyszenie Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych „Chcieć znaczy móc”. Głosowanie potrwa do 17 lutego. Przypominamy, że patronat honorowy nad programem objął Prezydent Skarżyska-Kamiennej.

Czytaj więcej...

Spotkanie przy rondzie WOŚP pełne pięknych gestów – zebrani wyrazili poparcie dla Jerzego Owsiaka i uczcili pamięć prezydenta Gdańska

Ponad tysiąc osób – mieszkańców Skarżyska, powiatu skarżyskiego i sąsiednich miast - zebrało się w niedzielę, 20 stycznia przy rondzie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, by wysłać światełko do nieba – wyraz wsparcia dla Jurka Owsiaka i wdzięczności za jego powrót do kierowania WOŚP, a także, by uczcić pamięć prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.
- Po tym, co wydarzyło się w Gdańsku, wszystkim nam potrzebna jest refleksja. Skarżysko mówi stanowcze NIE nienawiści i hejtowi – mówił prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig, inicjator spotkania.

Czytaj więcej...

Komunikat w sprawie zmiany w kursach autobusów MKS

Informujemy, że w związku z organizacją w niedzielę, 20 stycznia spotkania na rondzie WOŚP w Skarżysku i czasowym zamknięciem ronda dla ruchu, przewidywane są zmiany w kursowaniu w okolicach godz. 20.00 autobusów linii nr 26 i 25.

Czytaj więcej...

Zapraszamy do wspólnego wyrażenia poparcia dla WOŚP i Jurka Owsiaka

Raz jeszcze zapraszamy mieszkańców w najbliższą niedzielę, 20 stycznia o godzinie 20.00 na rondo WOŚP w Skarżysku-Kamiennej. W trakcie spotkania zapalimy m.in. zimne ognie wysyłając światełko do nieba jako wyraz poparcia dla Jurka Owsiaka po tragicznym wydarzeniu w czasie finału WOŚP w Gdańsku. Uczcimy także minutą ciszy pamięć Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

Czytaj więcej...

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.