Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Skarżysko interweniuje w sprawie dzików

Prezydent miasta wystosował pisma do świętokrzyskich parlamentarzystów oraz ministerstw z apelem o zainicjowanie działań w zakresie umożliwienia samorządom skutecznej reakcji na incydenty związane z obecnością dzików na terenach miejskich. - Samorząd nie posiada efektywnych narzędzi do walki z dzikami w mieście. Nie chcemy jednak pozostawać bierni wobec problemu, jakim dla skarżyszczan stały się w ostatnim czasie dziki – podkreśla prezydent Skarżyska.

 

Czytaj więcej...

Internetowa Giełda Pracy

Informujemy, że od 24 do 26 września Wojewódzki Urząd Pracy we współpracy z Powiatowym i Miejskim Urzędem Pracy w Kielcach organizują XV Internetową Giełdę Pracy. Osoby poszukujące pracy oraz pracodawców poszukujących pracowników zapraszamy do odwiedzenia w tych dniach strony gielda.wup.kielce.pl.

Czytaj więcej...

Rajd rowerowy z okazji Skarżyskich Dni Seniora

Trwają Skarżyskie Dni Seniora. Wśród licznych wydarzeń, zaplanowanych z tej okazji na wrzesień i październik, znajduje się również rajd rowerowy dla seniorów. Wycieczka rowerowa wyruszy jutro (czwartek, 20 września) o godzinie 11.00 z placu Staffa. Zachęcamy do udziału w tym i innych wydarzeniach w ramach Skarżyskich Dni Seniora.

Czytaj więcej...

Przesiadaj się i jedź – Tydzień Zrównoważonego Transportu w Skarżysku

Skarżysko po raz kolejny włączyło się w Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W tym roku akcja odbywa się pod hasłem „Multimodalność”, a sloganem jest „Przesiadaj się i jedź”. W ramach kampanii w naszym mieście odbędzie się Dzień Bez Samochodu (22 września w Skarżysku obowiązywać będzie bezpłatna komunikacja miejska), zachęcamy też do wzięcia udziału w konkursie, ogłoszonym na profilu Urzędu Miasta na facebook'u.

Czytaj więcej...

Budżet Obywatelski: ruszyło głosowanie

Zachęcamy do udziału w głosowaniu na projekty zgłoszone od Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie odbywa się w siedzibie Urzędu Miasta lub internetowo - za pośrednictwem specjalnego portalu skarzysko.budzet-obywatelski.org.

Czytaj więcej...

Budżet Obywatelski: od 17 do 30 września będzie można głosować na wybrany projekt

Trzynaście propozycji znalazło się na liście do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. Mieszkańcy Skarżyska będą mogli już od poniedziałku oddać głos na wybrany projekt albo w formie osobistego głosowania, albo za pomocą internetu. Wystartowała też specjalna strona internetowa ze wszystkimi informacjami na temat Budżetu Obywatelskiego - zachęcamy do zapoznania się z projektami. 

 

Czytaj więcej...

X Memoriał im. Krzysztofa Wolińskiego

29 września w Skarżysku odbędzie się X Memoriał im. Krzysztofa Wolińskiego, znakomitego trenera i wychowawcy. Zachęcamy do udziału. Zgłoszenia przedszkoli i szkól przyjmowane są w Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji do 27 września, zaś zgłoszenia do biegu w kategorii Open przyjmowaną są przez stronę internetową ultimasport.pl do 27 września lub w biurze zawodów w dniu startu.

Czytaj więcej...

"Narodowe czytanie" w Skarżysku (VIDEO)

W sobotę Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miejskie Centrum Kultury, w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie 2018” zorganizowała czytanie fragmentów „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. W roku obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości lekturą 7. edycji Narodowego Czytania została ta właśnie powieść.

Czytaj więcej...

bip

 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.