Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Ogłoszono przetargi na wykonanie zadań z Budżetu Obywatelskiego

Do końca września tego roku mają zostać zrealizowane zadania, wybrane przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. Gmina ogłosiła przetargi na wykonanie w systemie „zaprojektuj i wybuduj” trzech projektów. Trwają też prace nad opracowaniem dokumentacji wykonawczej dla czwartego z zadań.
 

 

 

Przypomnijmy, że w 2018 roku – w głosowaniu na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego – mieszkańcy Skarżyska wybrali cztery zadania, które będą realizowane w tym roku. Największym poparciem (24,07% głosów) cieszyła się w głosowaniu budowa na terenie Szkoły Podstawowej nr 7 boiska o naturalnej nawierzchni do gry w piłkę nożną. Na drugim miejscu w głosowaniu (11,8%) znalazło się wykonanie nawierzchni bitumicznej ul. Chałubińskiego. Kolejnym projektem z największym poparciem mieszkańców (10,85%) była budowa boiska wielofunkcyjnego na terenie Szkoły Podstawowej nr 9. Czwarte miejsce w głosowaniu (10,39%) uzyskał projekt pod nazwą „Bór bezpiecznie i zdrowo IV – doposażenie miejsca do rekreacji i aktywnego wypoczynku w elementy małej architektury, oświetlenie oraz „Ścieżkę zdrowia” z czterema stacjami wraz z urządzeniami towarzyszącymi”.
 
Łączna pula przeznaczona na Budżet Obywatelski wynosi 400 tysięcy złotych. 31 stycznia ogłoszone zostały przetargi na wykonanie trzech projektów w systemie „zaprojektuj i wybuduj”: boiska do piłki nożnej przy SP 7, boiska wielofunkcyjnego przy SP 9 oraz doposażenie miejsca do rekreacji i aktywnego wypoczynku na osiedlu Bór. Wyłonieni w przetargu wykonawcy tych zadań na ich realizację będą mieli czas do końca września tego roku.
 
Trwają również prace nad opracowaniem dokumentacji wykonawczej dla zadania polegającego na budowie nawierzchni bitumicznej ulicy Chałubińskiego. Podpisanie umowy z wykonawcą, który wybrany będzie w przetargu, planowane jest na wiosnę, zaś zakończenie prac – na jesień.

bip
 

um

um

mbti um

 

projekty-unia

projekty-unia

 

projekty-unia

 

ppbz

ppbz

ppbz

ppbz

dzu

button na stronę 

 

Rewitalizacja Rejów

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.

 

Zapytaj prezydenta

zapytaj-prezydenta

odpowiedzi-prezydenta