Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

36. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

Przedstawiciele władz miasta oddali dzisiaj hołd ofiarom stanu wojennego, wprowadzonego w Polsce 13 grudnia 1981 roku. Krzysztof Myszka – zastępca prezydenta miasta, Leszek Golik – przewodniczący Rady Miasta i Agnieszka Winiarska – sekretarz miasta złożyli wieniec i zapalili znicze przy pomniku Bojownikom o Niepodległość na Skwerze Solidarności.

Czytaj więcej...

Rząd "zafundował" niekorzystne zmiany wodociągom

Rząd w Polsce przygotował nowelizację ustawy, kluczową dla sektora wodociągowo-kanalizacyjnego – Ustawę o zmianie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz niektórych innych ustaw. Ustawa wprowadzana była w błyskawicznym tempie z pominięciem konsultacji społecznych. W wyniku wprowadzonych zmian samorządy zostały „odsunięte” od podejmowania kluczowych decyzji dotyczących opłat za wodę i ścieki. Do tej pory te kwestie regulowały uchwały Rad Miasta bądź Gmin. Teraz sytuacja uległa zmianie.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Skarżyska w Tenisie Stołowym Chłopców

W środę, 7 grudnia, w hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji odbyły się Mistrzostwa Skarżyska-Kamiennej Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym Chłopców. Tytuł mistrzowski trafił do Szkoły Podstawowej nr 9, którą reprezentowali Karol Jankowski i Damian Siuda.

 

 

Czytaj więcej...

Przygotowania do 100-lecia Niepodległości – zapraszamy na spotkanie organizacyjne

Prezydent miasta Skarżyska-Kamiennej i Muzeum im. Orła Białego zapraszają do wspólnego tworzenia kalendarza przedsięwzięć upamiętniających 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W najbliższy czwartek w MCK odbędzie się spotkanie Komitetu Obchodów. Zapraszamy do udziału oraz do zgłaszania swoich propozycji.

Czytaj więcej...

Mikołajkowe spotkanie dla dzieci ze świetlic środowiskowych

W Miejskim Centrum Kultury odbyło się dzisiaj (poniedziałek, 11 grudnia) tradycyjne, mikołajkowe spotkanie dla dzieci uczęszczających do świetlic środowiskowych, prowadzonych przy szkołach, parafiach i stowarzyszeniach. Były świąteczne życzenia, słodkie upominki i niespodzianka.

 

Czytaj więcej...

Zapraszamy na świąteczne spotkanie przy miejskiej choince

Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta do wspólnego rozbudzania świątecznej atmosfery w Skarżysku. W piątek, 15 grudnia o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie przy miejskiej choince znajdującej się przed dworcem. Spotkanie rozpocznie się symbolicznym zapaleniem światełek na choince przez prezydenta miasta. Będzie okazja do składania życzeń, wspólnego kolędowania z kolędnikami z Miejskiego Centrum Kultury oraz do spotkania z Mikołajem, który będzie rozdawał świąteczne upominki. Nie zabraknie też ciepłego poczęstunku.

 

Czytaj więcej...

Wspieramy lekami mieszkańców Skarżyska

7 grudnia rozpoczyna się zbiórka leków dla Natalki, Adriana i Marcina. Fundacja 7 Marzeń ze wsparciem Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku prowadzi zbiórkę leków dla podopiecznych Natalki, Adriana i Marcina, którzy są mieszkańcami naszego miasta. Prosimy o dostarczanie leków przez darczyńców do MCK w Skarżysku-Kamiennej codziennie od 7 do 30 grudnia w godz. 8:00 - 20:00.

Czytaj więcej...

Skarżysko wsparło kiermasz świąteczny Winter Fair

2 grudnia w Tbilisi rozpoczął się tradycyjny, coroczny kiermasz charytatywny „Winter Fair”, organizowany przez International Women's Association na rzecz potrzebujących w Gruzji. Stoisko przygotowane na kiermasz przez Polską Polskę Ambasada w Tbiliisi wsparło także Skarżysko. Na aukcji znalazły się prace przekazane przez skarżyskich twórców.

 

Czytaj więcej...

Nagrody za makulaturę

Dwie szkoły podstawowe odebrały dzisiaj nagrody finansowe za zwycięstwo w konkursie zbiórki makulatury, ogłoszonym przez skarżyską firmę AUTO ZŁOM. Podsumowanie konkursu odbyło się dzisiaj (7 grudnia) w Urzędzie Miasta, a nagrodzonym szkołom gratulował także Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta miasta.

Czytaj więcej...

bip

um

um

mbti um

 

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.