Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Wybory Miss Skarżyska 2017 (VIDEO)

W niedzielę w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku odbyła się gala finałowa konkursu Miss Skarżyska 2017. O tytuł najpiękniejszej walczyło 11 pań, najpiękniejszą wybrano 17-letnią Natalię Tusznio z Suchedniowa. Przed nią walka o tytuł najpiękniejszej mieszkanki województwa. Gala wojewódzka odbędzie się w Kielcach. Wybory Miss to swego rodzaju reaktywacja, w Skarżysku konkurs odbywał się po raz ostatni 8 lat temu.

Czytaj więcej...

Od 3 października mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej i okolic mogą wybierać zwycięzców w programie „Decydujesz, pomagamy”

 
Do 31 października klienci sklepów Tesco będą decydować, jaka inicjatywa prospołeczna powinna otrzymać dofinansowanie w programie „Decydujesz, pomagamy”. W Skarżysku-Kamiennej i okolicy w konkurują ze sobą: Strzelecka Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza, Stowarzyszenie Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych „Chcieć znaczy móc", Fundacja „Szlachetne Serce”. Jedna z nich otrzyma grant na realizację swojego pomysłu. Patronat nad akcją sprawuje prezydent Skarżyska.

Czytaj więcej...

80 lat Domu Pomocy Społecznej w Skarżysku (VIDEO)

10 października w Miejskim Centrum Kultury odbyły się uroczystości z okazji 80-lecia działalności Domu Pomocy Społecznej, znajdującego się w Skarżysku przy ulicy Spornej 6. Podczas spotkania wręczono liczne nagrody i podziękowania za lata współpracy byłym i obecnym pracownikom Domu Pomocy Społecznej. Do gratulacji przyłączył się zastępca prezydenta Skarżyska Krzysztof Myszka.

Czytaj więcej...

Młodzież ze Skarżyska stworzyła musical. Premiera już w środę. Zapraszamy!

Od 28 sierpnia 2017 roku uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr 2, pod opieką Anny Chojnackiej i Małgorzaty Skuzy, realizują projekt „Się staję – wielopłaszczyznowy kontakt z kulturą – od świadomego odbiorcy do twórcy”. To jeden z pięciu zwycięskich wniosków, które otrzymały dofinansowanie w postaci grantu w ramach programu Bardzo Młoda Kultura Narodowego Centrum Kultury w tegorocznej edycji Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. Projekt wspólnie realizują Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej i Gimnazjum nr 2. Jego finałem jest - stworzony w całości przez młodzież - spektakl „Splotka”, w którym zaprezentują swoje umiejętności wokalne, teatralne, taneczne i multimedialne. To pierwszy musical stworzony od podstaw przez uczniów! Premiera spektaklu już 25 października. Zapraszamy!

Czytaj więcej...

Czy na lodowisku w okresie letnim powstanie boisko wielofunkcyjne?

We wtorek, 17 października w budynku lodowiska odbyła się prezentacja nawierzchni Power Game firmy Gerflor, prezentacje przeprowadzili przedstawiciele firmy BEGA, która specjalizuje się w budową boisk z nawierzchnią Sport Court. Celem prezentacji było przedstawienie uczestnikom spotkania nawierzchni, która mogłaby być zainstalowana na betonowej nawierzchni na lodowisku w okresie letnim.

Czytaj więcej...

XLV sesja Rady Miasta

W poniedziałek, 23 października w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbędzie się sesja Rady Miasta.

Czytaj więcej...

Uroczyste pasowanie na ucznia w „Siódemce”

6 października uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 7 oficjalnie zostali przyjęci do społeczności uczniowskiej. Dyrektor szkoły dokonała aktu pasowania, a w czasie uroczystości dzieci zaprezentowały piękne wiersze i piosenki.

Czytaj więcej...

2 listopada Urząd Miasta będzie nieczynny

Informujemy, iż w dniu 2 listopada 2017 roku (czwartek) Urząd Miasta Skarżyska-Kamiennej będzie nieczynny. Zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Miasta nr 301/2017 z 17 października 2017 roku, dzień ten został wyznaczony jako wolny od pracy w Urzędzie Miasta w zamian za przypadające na sobotę 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości.
Prosimy o uwzględnienie tej zmiany w planowaniu przez Państwa załatwiania spraw w Urzędzie Miasta. Za wszelkie niedogodności przepraszamy.

bip

um

um

mbti um

 

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.