Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Zapraszamy do punktu informacyjnego na temat badań profilaktycznych

W najbliższy czwartek, 22 lutego oraz 5 marca w Urzędzie Miasta działać będzie punkt informacyjny dotyczący Programu Profilaktyki Pierwotnej i Wczesnego Wykrywania Nowotworów Głowy i Szyi. W punkcie będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat badań profilaktycznych oraz ustalić termin wizyty w poradni laryngologicznej. Zachęcamy do udziały w spotkaniu wszystkie zainteresowane osoby.

Czytaj więcej...

Zmiany w Budżecie Obywatelskim

Wiosną tego roku w Skarżysku rozpocznie się procedura kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Po sugestiach ze strony mieszkańców, w regulaminie znalazło się kilka istotnych zmian. Główna dotyczy wartości projektów, które będzie można zgłaszać do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa w Szachach Standardowych pod patronatem prezydenta miasta (VIDEO)

W miniony weekend w Miejskim Centrum Kultury odbyły się rozgrywki Mistrzostw Skarżyska-Kamiennej w Szachach Standardowych 2018 pod patronatem prezydenta miasta Konrada Kroniga. Organizatorem turnieju było Miejskie Centrum Kultury. W otwarciu uczestniczyła dyrektor MCK, Katarzyna Michnowska-Małek, a na zakończenie turnieju najlepszym gratulacje złożył przewodniczący Rady Miasta, Leszek Golik.

Czytaj więcej...

Bezpłatna mammografia

20 lutego przy Starostwie Powiatowym w Skarżysku stacjonować będzie mammobus, w którym wykonywane będą badania mammograficzne, finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. 

Czytaj więcej...

Oddali cześć bohaterom AK

Podpułkownik Henryk Czech oraz prezydent miasta, Konrad Krönig złożyli dziś kwiaty i zapalili znicz pod pomnikiem poświęconym generałowi Antoniemu Hedzie-Szaremu, legendarnemu dowódcy oddziałów partyzanckich Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej, Honorowemu Obywatelowi Miasta Skarżyska-Kamiennej. Mija 10. rocznica jego śmierci. 14 lutego przypada również rocznica powstania AK.

Czytaj więcej...

78. rocznica tragicznych wydarzeń w lesie na Borze

W minioną niedzielę, 11 lutego na osiedlu Bór w Skarżysku odbywała się uroczystość upamiętniająca 78. rocznicę rozstrzelania przez hitlerowców 360 mieszkańców miasta. Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po której uczestnicy przeszli na plac przy mogile pomordowanych.

 

Czytaj więcej...

Dwa koncerty z okazji Dnia Kobiet - zapraszamy

Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig oraz Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej serdecznie zapraszają Panie i Panów na koncerty z okazji Dnia Kobiet. 8 marca wystąpi Marco Bocchino - gwiazda programu „Europa da się lubić". Kolejnego dnia odbędzie się koncert zespołu BOOGIE BAND z ZSPM im. L. Różyckiego w Kielcach.

Czytaj więcej...

bip

um

um

mbti um

 

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.