Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Przewodnik po wakacyjnych wydarzeniach w mieście. Rozpoczynamy "Koncertowo na Ludowo"

Każda z miejskich instytucji przygotowała bogatą ofertę wakacyjnych imprez i spotkań. Lato w Skarżysku oficjalnie rozpoczyna się w sobotę, 24 czerwca imprezą „Koncertowo na Ludowo”, która odbędzie się na Placu Staffa za MCK (od godz. 15.00 do ok. 22.00). W programie między innymi: warsztaty taneczne, warsztaty rękodzieła, konkursy, zabawy, niespodzianki, ludowe wyroby artystyczne, stoiska z jadłem chłopskim, muzyka i tańce polskie, irlandzkie i ukraińskie. Zapraszamy i zachęcamy do udziału także w kolejnych wakacyjnych wydarzeniach – szczegóły poniżej.

Czytaj więcej...

Uczniowie pożegnali się ze szkołami

Ponad 2.700 uczniów zakończyło dzisiaj naukę w skarżyskich szkołach podstawowych i gimnazjach, prowadzonych przez gminę Skarżysko. W wielu szkołach wraz z uczniami, ich rodzicami oraz nauczycielami zakończenie roku szkolnego świętowali także przedstawiciele władz miasta.

 

Czytaj więcej...

Gala taneczna Art Dance (VIDEO)

W środę w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury odbyła się gala taneczna podsumowująca kolejny kończący się rok szkolny w szkole tanecznej Art Dance. Gala była naprawdę udana. Zapraszamy do obejrzenia występów.

Czytaj więcej...

Wybory do Rady Osiedla Pogorzałe

W najbliższą niedzielę, 25 czerwca na osiedlu Pogorzałe w Skarżysku odbędą się wybory do tamtejszej Rady Osiedla. Mieszkańcy będą mogli głosować od godziny 8.00 do 17.00. Lokal wyborczy będzie mieścił się w Szkole Podstawowej przy ul. Warszawskiej 54.

Czytaj więcej...

Uczniowie „Dwójki” na zielonej szkole w Janowie Lubelskim

Zielona szkoła – to forma edukacji, która jest źródłem twórczej pracy nauczyciela i ucznia. Ma spełniać określone cele dydaktyczno-wychowawcze i integracyjne. Uczenie się przez przeżywanie przynosi większe efekty, niż nauka w szkolnej ławce, dlatego w tym roku szkolnym zorganizowano dla uczniów SP 2 trzydniowy pobyt w Janowie Lubelskim, pod hasłem „Doświadczyć samemu, by zrozumieć lepiej“. Dzięki temu uczniowie mieli szansę bezpośredniego poznawania przyrody, a jednocześnie możliwość bezpośredniego przeżywania i działania. Dodatkowo uczniowie „Dwójki” promowali miasto Skarżysko-Kamienna na Lubelszczyźnie wioząc upominki od Prezydenta Miasta, Konrada Kröniga.

Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

W piątek, 23 czerwca 1899 uczniów skarżyskich szkół podstawowych i 813 uczniów gimnazjów uroczyście zakończy rok szkolny i rozpocznie wakacje. Poniżej przedstawiamy informację o godzinach uroczystości w poszczególnych szkołach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Skarżysko-Kamienna.

Czytaj więcej...

"Absolwent na 6" (VIDEO)

Średnia ocen na świadectwie minimum 5,2, wzorowe zachowanie, sukcesy w olimpiadach i konkursach, zaangażowanie w sprawy szkoły, związku sportowego czy też organizacji młodzieżowej – między innymi te warunki muszą spełniać kandydaci do honorowego tytułu „Absolwent na 6”. Tegorocznych „Absolwentów na 6” poznaliśmy w czasie uroczystego, miejskiego podsumowania roku szkolnego we wtorek, 20 czerwca. Sukcesów gratulowali im prezydent Konrad Kronig i jego zastępca Krzysztof Myszka. Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej.

Czytaj więcej...

Uroczyste podsumowanie roku szkolnego w Skarżysku – poznaliśmy „Absolwentów na 6”

Średnia ocen na świadectwie minimum 5,2, wzorowe zachowanie, sukcesy w olimpiadach i konkursach, zaangażowanie w sprawy szkoły, związku sportowego czy też organizacji młodzieżowej – między innymi te warunki muszą spełniać kandydaci do honorowego tytułu „Absolwent na 6”. Tegorocznych „Absolwentów na 6” poznaliśmy w czasie uroczystego, miejskiego podsumowania roku szkolnego we wtorek, 20 czerwca.

Czytaj więcej...

"Młoda krew ratuje życie" - roczne podsumowanie (VIDEO)

14 czerwca w patio Miejskiego Centrum Kultury obchodzono Światowy Dzień Krwiodawcy. Spotkanie zorganizowane przez Oddział Rejonowy PCK w Skarżysku miało charakter spotkania promującego honorowe krwiodawstwo i połączone było z podsumowaniem XIV edycji Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych w honorowym krwiodawstwie pod hasłem: „Młoda krew ratuje życie”.

Czytaj więcej...

bip

um

um

mbti um

 

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.