Zakończenie lata z MPWiK – regaty TSK SAILING

W sobotę, 16 września na terenie Ośrodka Wypoczynki u Rekreacji Rejów odbędzie się Zakończenie lata z MPWiK. Organizatorzy, przy współpracy z Towarzystwem Żeglarskim „Sterna” i firmą Brav, przygotowali dla uczestników wiele atrakcji. Głównym punktem programu będą pierwsze w historii naszego miasta oficjalne regaty żeglarskie o puchar Skarżyska-Kamiennej, w których udział wezmą cztery reprezentacje klubów żeglarskich z całej Polski.

Wyścigi odbywać się będą w widowiskowym systemie Match Racing.

Po regatach chętni będą mogli wziąć udział w mini rejsie łodzią żaglową i zapoznać się z zasadami prowadzenia jachtu. Na najmłodszych będą czekać liczne atrakcje: wyścigi modeli zdalnie sterowanych, strefa małego pirata, czy wodny paintball. O tym, jak zachować się bezpiecznie nad wodą widzów instruować będą wykwalifikowani ratownicy Świętokrzyskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Odbędzie się pokaz pierwszej pomocy, a także symulacja akcji ratowniczej z wykorzystaniem psa-ratownika. Skarżyscy żeglarze opowiedzą o swojej akcji „Łódka dla Skarżyska”.
Finałem wydarzenia będzie koncert skarżyskiej grupy Old Marinners.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent miasta Konrad Krönig,

Impreza rozpocznie się o godzinie 11.30. Wstęp jest bezpłatny. Zapraszamy do udziału.

Wrz 2017
Po Wt Śr Cz Pi So Ni